Головна Асоціація

Звернення Асоціації родин захисників «Азовсталі» до міжнародної спільноти

29 липня 2022 р. російська федерація вчергове вчинила воєнний злочин – цинічно вбила понад 50 військовополонених, вивезених з комбінату «Азовсталь», яких утримували в смт. Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької обл.

Захисники міста Маріуполя упродовж 85 днів у надскладних умовах, без достатньої кількості їжі, води, медикаментів, тримали оборону міста і відтягували на себе найбільш боєздатні підрозділи російської армії. Усі поставлені командуванням завдання оборонці Маріуполя виконали у повному обсязі.

За посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН, з 16 по 20 травня 2022 р. було проведено операцію щодо порятунку заблокованих на території комбінату «Азовсталь» оборонців Маріуполя і під гарантії з боку цих міжнародних організацій їх було вивезено на непідконтрольну Україні територію з гарантією подальшого обміну. Саме ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста виступили гарантами життя і здоров’я наших воїнів. Російська сторона взяла на себе зобов’язання перед міжнародними організаціями щодо збереження життя та здоров’я українських захисників. 29.07.2022 р. ця гарантія була цинічно порушена.

Росія – держава-терорист, яка діє всупереч міжнародному гуманітарному праву, ігнорує міжнародні норми у галузі прав людини, здійснює воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид українського народу.

Тому ми, Асоціація родин захисників «Азовсталі», звертаємось до міжнародної спільноти з проханням підтримати Україну та засудити ці дії росії. Воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид українського народу, який має місце в ХХІ столітті, мають бути покарані.

Міжнародна спільнота доручила МКЧХ особливу роль у контексті дотримання міжнародного гуманітарного права, у тому числі здійснювати контроль за дотриманням прав військовополонених. На сьогодні це єдина Організація у світі, яка відповідно до мандата, повинна мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях, де їх утримують; мати можливість проводити бесіди без свідків з військовополоненими; з’ясовувати їхній фізичний, психологічний стан, умови утримання, стан надання медичної допомоги тощо.

Ми вимагаємо визнати росію державою-спонсором тероризму, яка не дотримується норм Женевських конвенцій та порушує усі правила ведення війни. Вимагаємо від ООН та МКЧХ, які гарантували збереження життя українських військовополонених, негайно відреагувати на терористичний акт, здійснений Росією та направити своїх представників на територію колонії в смт. Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області з метою інспекційної місії для з’ясування обставин трагедії, стану здоров’я поранених та інших військовополонених, сприянні у передачі тіл загиблих військовополонених українській стороні.

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело

Головне фото: АКЦІЯ РОДИЧІВ ЗАХИСНИКІВ “АЗОВСТАЛІ” У КИЄВІ 30 ЛИПНЯ, ФОТО: СУСПІЛЬНЕ