
Житель Кропивницького Ігор Рудий понад 7 місяців перебуває у російському полоні. З Оленівки в РФ бійця вивезли у вересні минулого року, розповіла Суспільному його дружина Олена Руда. Боєць служить у полку “Азов”. У день російського вторгнення перебував у Маріуполі, захищав “Азовсталь”.
У березні в Маріуполі Ігор Рудий отримав кульове поранення. У квітні, після двох тижнів лікування, знову брав участь у бойових діях, говорить дружина. “20 травня під час евакуації з “Азовсталі” потрапив у полон. Він виходив останній разом зі своїми командирами. Цю інформацію мені підтвердили у військовій частині, де служив мій чоловік, та у міжнародному комітеті Червоного Хреста”.

Спершу бійця утримували у колонії в окупованій Оленівці на Донеччині. З України у Росію його вивезли в кінці вересня. “В Оленівці під час теракту він травмувався. Ми знайшли відео на російському каналі, де Ігор давав інтерв’ю. Медики сказали, що надали йому усю необхідну медичну допомогу”.
Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в селищі Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. За даними Офісу генпрокурора України, поранення дістали 130 людей.

У грудні з полону звільнили побратима Ігоря Рудого. Вони разом перебували у камері в Росії. 3 січня він зателефонував дружині Олені Рудій.
“Побратим розповів, що у мого чоловіка болить рука, але йому ніхто не надає медичну допомогу. Щоправда, не можу зрозуміти, де він травмувався. Можливо під час теракту в Оленівці, або під час допитів у колонії. Патронатна служба полку “Азов” повідомила нам про те, що він ослаблений. Але конкретної інформації не надали”.

Умови тримання у полоні
Звільнений побратим чоловіка розповів Олені про умови тримання у російському полоні. “З його слів, раз в день дають пів буханки хліба та пляшку води на всю камеру, в якій тримають від 10 до 15 людей. Буває, що годують супами та кашами. На прогулянку, якщо так можна назвати, хлопців виводять раз на тиждень. Вони перебувають на свіжому повітрі, коли йдуть у баню помитись, та назад. А це орієнтовно 5 хвилин. Але і нормально помитись їм не дають, як і ліків, коли люди хворіють. В камерах холодно, якщо вдається домовитись, то полонені мають можливість кип’ятити воду і таким чином грітися”.

Ігор та Олена Руді одружилися у 2017 році. У 2018 у подружжя народився син, якому нині 4 роки. Зі слів жінки, він дуже часто запитує за тата, знає, що він солдат.
“Говорить, що коли виросте, теж буде як батько захисником України. Про полон ми не розповідаємо, щоб не травмувати його. Ігор часто сниться нашій дитині, що він у місті. Буває, що син бере мене за руку і ми ходимо вулицями Кропивницького шукаючи його”.

Суспільне Новини