Головна Асоціація

Захисники «Азовсталі» розповіли про знущання з українських військовополонених під час Сесії РПЛ ООН у Женеві та в ПАРЄ у Страсбурзі

У Женеві під час 53 Сесії РПЛ ООН відбулася зустріч на тему порушень рф прав людини, прав жінок, воєнних злочинів рф проти людяності, інших злочинних дій рф. На зустрічі були присутні дипломати та представники міжнародних організацій, до яких долучилися представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Сергій Алексун і Валерія «Нава» Суботіна – звільнені з полону захисники Маріуполя.

Валерія присвятила свою промову тортурам та знущанням, які вчиняли проти неї окупанти, зокрема наголосила на постійному психологічному тиску, фізичному впливі, такому як побиття та удушення, постійних погрозах її рідній бабусі, яка померла у Маріуполі, так і не дочекавшись Валерію з полону. «Росіяни забрали у мене мою родину – чоловіка і бабусю, забрали моє місто і мій дім… В полоні вони фактично доводили мене до самогубства. Намагалися примусити взяти на себе кримінальну відповідальність. Однак, через те, що вони відібрали у мене будь-яку мотивацію до самозбереження, забрали у мене моє майбутнє – мені нічого було втрачати. Тож я витримала це і дочекалася обміну, та я не знаю, чи всі витримають. Єдиний сенс мого життя зараз – боротися за тих, хто все ще в цьому російському пеклі», – наголосила Валерія.

Після виступу українців на знак поваги зал встав. Свою підтримку висловили посли Польщі, США, Великої Британії, Чорногорії, Японії, Грузії та Естонії.

Напередодні, 22 червня, у Парламентській асамблеї Ради Європи у Страсбурзі українська делегація виступила на заході, організованому на підтримку наших в’язнів, які утримуються росією з грубими порушеннями норм міжнародного права. Саундтреком заходу став твір композитора Мирослава Скорика, виконаний звільненими з полону оркестрантами. Захід відвідали Президент та Генеральна Секретарка Асамблеї, голови політичних фракцій та посли країн-членів Ради-Європи.

@AzovstalFamilies

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело

попередня статтяПодії, які сьогодні відбуваються на фронті, вимагають від військовослужбовців максимальної концентрації та віддачі.
наступна статтяВоїн «Азову» Ігор Холодняк загинув під час захисту України в смт. Оленівка, Донецької області