Головна Азовсталь

Загиблі Герої Чернігівщини: Віталій Трухан

Він втік з казарми університету з одним мішком за плечима, щоб піти захищати Україну. У 2014 році відправився до зони АТО, де провів останні 8 років. Останнє, що Віталій написав своїй дружині «Будь сильною, щоб не сталося».

Відтепер вона буде сильною за них обох. Чернігівець Віталій Трухан, а серед своїх «Біцуха» був старшим сержантом у батальйоні спецпризначення «Азов». У 2014 році він перед однією з вечірніх перевірок в казармі зібрав речі у мішок з-під борошна і втік. Тоді він був 19-річним студентом Харківського національного університету цивільного захисту населення. До навчання він так і не повернувся. Віталій поїхав воювати за Україну.

Загиблі Герої Чернігівщини: Віталій Трухан. ФОТО: особистий архів Віталія Трухана

«Свій вибір він зробив ще у 2014 році, я можу описати це тільки рядками з пісні: «юний хлопчина, сердце гаряче, не міг просто мовчати. Поки всі навкруги грабували країну, ти пішов за свободу стояти. За свободу дітей його ще ненароджених за мирне майбутнє…»,- розповідає його дружина Марина Боднар.

У перший день повномасштабного вторгнення росії в Україну Марина отримала від Віталія повідомлення. Він був у Маріуполі.

«Зараз не час бути слабкою, потрібно брати себе у руки. Зараз ми повинні показати, що нас не зламати. Що на нас розраховує уся країна».

Загиблі Герої Чернігівщини: Віталій Трухан. ФОТО: особистий архів Віталія Трухана

Вони майже щодня були на зв’язку. Писали один одному повідомлення, Віталій надсилав дружині фотографії, а коли була можливість виходив з нею на зв’язок. До блокади Маріуполя він надіслав повідомлення.

«Цього ніколи не станеться, я обов’язково повернуся, я не можу померти».

Чернігівець Віталій Трухан загинув в бою за Маріуполь. Йому було 27 років. В нього залишилась дружина, і двоє маленьких синів. Старшому Матвію у квітні виповниться 2 роки, а молодшому Гені лише 5 місяців.

«Це був важкий бій за Маріуполь. Ворог втратив 12 одиниць техніки, було багато вбито російських військових. Це був його не перший бій при захисті Маріуполя, але, на жаль, останній»,- розповів його друг Олександр Тарнавський.

Загиблі Герої Чернігівщини: Віталій Трухан. ФОТО: особистий архів Віталія Трухана

За рік вони родиною планували переїхати жити до Чернігова і побудувати будинок, де разом з Мариною Боднар хотіли виховувати двох синів.

«Для нього це гордість, як і для кожного, хто служить,загинути у війні, про це він мені сам казав і не один раз. Щоб я не плакала, а пишалася їм, але це повідомлення… «Цього ніколи не станеться, я обов’язково повернуся, я не можу померти».

Загиблі Герої Чернігівщини: Віталій Трухан. ФОТО: особистий архів Віталія Трухана

В пам’яті друзів він залишиться відкритим, щирим бійцем за незалежність своєї країни.

«Від нього йшла така енергетика, це було щось неймовірне. Віталік був відкритим і простим хлопцем. Досі не вірю, що його більше немає»,- розповів його шкільний друг Павло Пінхусович.

Останнє повідомлення від чоловіка Марина отримала 12 березня, де він пообіцяв наступного дня вийти на зв’язок. Але більше не вийшов.

«Він був людина-легенда. Його у полку знали всі. Молоді бійці, які приходили у полк «Азов», проходили через Віталіка. Він їх всьому навчав і виховував. Тисячі людей і всі знали, хто такий «Біцуха». Це велика втрата для нас всіх»,- сказав Олександр Тарнавський.

Загиблі Герої Чернігівщини: Віталій Трухан. ФОТО: особистий архів Віталія Трухана
Загиблі Герої Чернігівщини: Віталій Трухан. ФОТО: особистий архів Віталія Трухана

Віталій Трухан навчався у 15 ліцеї та ЗОШ №35 у Чернігові.

12 березня у бою за Маріуполь Віталій Трухан загинув. У дружини назавжди залишилось його останні слова з повідомлення «Будь сильною, щоб не сталося». У Чернігові після війни його друзі ініціюють перейменування однієї з вулиць на його честь.

Суспільне 

Джерело

Головне фото:Суспільне Чернігів

Сайт Will live існує завдяки Вашій фінансовій підтримці. Дякуємо за допомогу! Mono 4441 1111 5159 9705

попередня статтяТанкісти полку Азов знищують танки, ББМ та піхоту російських окупантів. Відео
наступна статтяВ полоні росіяни намагаються тримати не лише мешканців Маріуполя