
Іван Марчук | Суспыльне новини
Курс молодого бійця Азову відбувається в середньому упродовж п’яти тижнів, і якщо людина його проходить — починається спеціалізована підготовка. Про це Суспільному розповів боєць бригади з позивним “Грєнка”. У Рівному відкрили рекрутинговий центр Азову, тож журналісти поставили військовику кілька питань про те, що відбувається після заповнення добровольцем анкети.
— Як відбувається підготовка новобранців до Азову? Які етапи навчання має пройти доброволець?
— З самого початку доброволець заповнює анкету, ми його запрошуємо на КМБ — курс молодого бійця. Там його навчають всього, елементарної підготовки для піхотинця: вогнева підготовка, тактична, топографія, медицина тощо.
— Чи є певні фізичні критерії відбору?
— Звісно, є. В нас є план з фізпідготовки за весь курс молодого бійця, а у кінці КМБ ми здаємо фізнормативи, тобто поперечка, відтискання, прес та біг.
— Скільки часу триває навчання?
— Навчання триває, в середньому, п’ять тижнів.
— Чи відрізняється навчання новобранців, залежно від роду військ і напрямку, куди вони потраплять?
— КМБ для всіх є однаковим, оскільки кожен військовий — це насамперед добрий піхотинець. І саме на курсі молодого бійця навчають усій піхотній справі. І тільки після того, як проходять курс, потрапляють на спеціалізований підрозділ, де проходять також спецпідготовку.
— Що найважливіше у підготовці для майбутнього бійця Азову?
— На мою думку, для кожного бійця найголовніше — мотивація, чому саме він прийшов захищати країну, чому він обрав наш підрозділ. Якщо в тебе є мотивація і ти розумієш, що ти будеш серед кращих захищати свою неньку — ти пройдеш і все в тебе буде добре.
— У яких фахівцях зараз є потреба: майбутніх мінометниках, артилеристах чи може водіях?
— У всіх фахівцях зараз є потреби, це і артилеристи, і мінометники, і танкісти тощо, оскільки ми відроджуємо підрозділ з нуля.
Суспільне новини
Головне фото: “Грєнка” просить не показувати його обличчя та не вказувати імені з прізвищем/Колаж: Суспільне Рівне