Відомі чоловіки розповіли про свої «особливості»  

Журналісти програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» дізналися, чому ліворукість вважають ознакою геніальності й хто з українських зірок шульга від народження, а хто тривалий час намагався вправлятися лівою рукою.

Сьогодні святкують Міжнародний день шульги. Виявилось, що серед творчих людей ліворукість – майже ознака геніальності. Шульга має більш розвинену праву півкулю мозку, яка відповідає за творче мислення. Наприклад, відомий український дизайнер Андре Тан пишається тим, що все може робити лівою рукою.

«Так, я шульга! – коментує Андре Тан в ефірі програми «Ранок з Україною». – Я дуже вдячний своїй мамі за те, що вона не перевчила мене. Тому що я виховувався в Радянському Союзі і тоді всіх лівшів перенавчали на правшів, але мама настояла на своєму. Вона прямо прийшла до школи і сказала: «Я хочу, щоб мій син писав виключно лівою рукою».

Та не один Анде Тан пишається такою «особливістю». І хоча Дзідзьо й навчили писати правою, співак з першого погляду впізнає шульгу.

«Я лівша від народження, – зізнається соліст гурту «Дзідзьо» Михайло Хома в ефірі каналу «Україна». – А знаєте, як перевіряти, хто лівша, а хто ні? Я закінчив диригентський факультет, а там, коли я прийшов на перше завдання, мене попросили скласти руки в замок. Коли ти складаєш руки, робиш так, як тобі зручно, ти не можеш складати так і так, і який вказівний палець зверху, то така людина по природі і є. От, наприклад, у мене лівий, а тепер ви спробуйте».

Шульгою виявився старший брат Павла Зіброва – Володимир.

«Йому батько прив’язував ліву руку, щоб він брав молоток чи олівець, він розв’язував все це, тож його так і не перевчили», – розповів Павло Зібров.

Нарешті головне питання зіркам: чи треба з шульги робити правшу?

«Перевчити людину – це не нормально, це не потрібно робити, мені здається. Це дано Господом Богом, тож все, не чіпайте!» – каже Павло Зібров в ефірі «Ранку з Україною».

Андре Тан також має щодо цього подібну думку, та все ж таки дечому навчився.

«Єдине, чому навчила мене мама – вона говорила, що в ресторані, завжди треба їсти правою рукою, щоб на тебе не тикали пальцем: «Ой, подивися, лівша їсть!». Тому їм я правою, а ось малюю, ріжу, вишиваю – все це роблю лівою рукою», – зізнається Андре Тан.

 

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».