Головна Асоціація

В Україні та світі пройшли мітинги на підтримку жінок-військовополонених

17 вересня родини захисників «Азовсталі» у Львові, Києві, Тернополі, Луцьку, Рівному та інших містах України та світу вийшли на чергові акції на підтримку своїх рідних, які перебувають у полоні ворога. Особливу увагу в ці дні родини хочуть привернути до полонених жінок.

На жаль, таких жінок дуже багато. Без достатньої кількості їжі та води утримуються й літні жінки та вагітні, доля яких невідома ані рідним, ані державі. Більшість з цих жінок є некомбатантами, як правило медики, кухарі або ті, хто опинились у полоні через певні обставини. Згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, вони не мають утримуватись в полоні, а мали бути передані державі. Але ворог відмовляється їх повернути.

Відомо, що зараз у полоні знаходиться понад 130 жінок з «Азовсталі», серед яких є і вагітна – медикиня Мар’яна Мамонова з міста Млинів Рівненської області, яка служила в Маріуполі. Жодної інформації про обмін та про її стан рідні не мають.

І таких жінок, які були вивезені з України, тисячі. Тисячі українських дітей були розлучені з батьками і вивезені в росію. Це порушує захищені на рівні Конституції цінності, такі як сім’я, дитинство, материнство і батьківство, що визнаються усіма цивілізованими державами.

«Я – мама сина, який перебуває в полоні, але поруч стоять діти, які чекають на повернення своїх матерів з полону, поруч стоять сестри, брати, племінники, чоловіки, друзі жінок, які перебувають у полоні ворога. Ми маємо повернути їх додому», – заявила під час мітингу у Львові мати полоненого азовця Ірина Новосядло.

На площі Львова, зокрема, зібрались не лише рідні, а й представники органів місцевого самоврядування, органів місцевої державної виконавчої влади, а також багато громадських організації. Всі присутні звернулися до світових лідерів з проханням допомогти родинам та нашій владі у якнайшвидшому звільненні героїв «Азовсталі», а також вимагати від росії дотримання щодо полонених усіх норм міжнародного гуманітарного права.

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело

попередня статтяІсторія білоцерківця з полку “Азов”, який загинув у Маріуполі під час спецзавдання
наступна стаття“Пташка жива”: з’явилося перше за 4 місяці інтерв’ю з українською військовополоненою