Головна Підтримка АЗОВ

“В полоні знаходиться близько восьми сотень азовців, з них більш як 40 жінок і є вагітні”

Про це в ефірі Суспільного розповіла Ольга Кравченко, керівник відділу у роботі з полоненими та їх сім’ями Патронатної служби Азову.

💬 “У полонених, які вийшли, ми побачили майже у 90% крайню стадію анорексії, моральне та психологічне виснаження, в такій стадії, що ми просто були шоковані. (…) Поранення — застарілі осколкові та вогнепальні у важкій запущеній формі, адже лікування належного ні на Азовсталі, ні в полоні не було. Всі осколки залишись у хлопців та дівчат всередині тіла, які потрібно оперувати. Присутні травми як перебиті сухожилля та втрата органів зору”, — повідомляє Ольга.

▫️На питання чи дають належну медичну підтримку вагітним в полоні Ольга відповіла, що про неї не йдеться і їх треба перевозити на підконтрольну територію.

▫️Патронатна служба розподілила по медичних закладах всіх бійців. Працюємо над діагностикою на цей час. Адже дуже багато прихованих і не виявлених хвороб. Нікого з повернутих з полону не відправили додому, бо всі абсолютно потребують медичного лікування.

▫️У полоні залишилось багато людей похилого віку у яких, крім бойових травм, є ще хронічні захворювання. Велика різниця у стані здоров’я полонених військових видна між першим обміном, три місяці тому, і другим зараз. Місія ООН та Червоний хрест повинні мати доступ до наших полонених, але цього не відбувається, адже та сторона не підпускає їх.

❗️Всім, хто звертається до нашої служби щодо інформації про родичів у полоні повідомляємо, що наразі ми не можемо опитувати повернених військових з полону, адже хлопці ще не готові до розпитувань. Зараз така стадія, що ми можемо слухати тільки те, що вони кажуть. Коли ми задаємо питання, то бійці знічуються та кажуть, що не пам’ятають. Тобто вони ще не готові до такого діалогу. Тому наберіться всі терпіння — коли буде можливість, ми їх опитаємо: кого вони бачили, що вони знають, кому хтось “привіт” передавав, і зв’яжемось з родичами, але на жаль не зараз, не найближчим часом.

«Вони (азовці) всі дуже сильні бійці і морально, і психологічно, і фізично, тому всі оговтаються»- резюмує Ольга Кравченко.

Патронатна служба Азову «Янголи Азову»

Джерело

попередня статтяНаш полк — це поклик захищати Батьківщину! Історія кримського Тавра, який стояв на захисті Азовсталі
наступна статтяНайважчим став день виходу у полон. Танкіст Азову про битву за Маріуполь | Герої