Головна Асоціація

Українська делегація продовжує просувати питання військовополонених Маріупольського гарнізону в США

20 вересня представниці Асоціації родин захисників «Азовсталі», а саме Катерина Прокопенко, Юлія Федосюк та Алла Самойленко спільно з азовцями Владиславом Жайворонком, Артуром Липкою та Георгієм Купарашвілі зустрілися з рядом американських конгресменів.

Наших військових та представників Асоціації в Капітолії зустріли: Kevin McCarthy, Michael McCaul, Tony Gonzales, Claudia Tenney, Diana Harshbarger, Joe Wilson, Ralph Norman, Richard Neal, Darrell Issa, Markwayne Mullin, Mario, Diaz-Balart, Nicole Malliotakis, Marionette Miller-Meeks, Virginia Foxx, Lisa McClain, Vicky Hartzler, Andy Barr, Pat Fallon, Brad Sherman, Rick Larsen, Jim Banks, Ben Cline, Mike Garcia та Adam Schiff.

Серед вищеперерахованих конгресменів були, зокрема, і ветерани армії США, які висловили своє захоплення звитягою полку «Азов» та заявили про всебічну підтримку нашим захисникам «Азовсталі». Особливо їх зацікавила тема оборони Маріуполя та весь перебіг подій, який в подробицях описали азовці, розповідаючи про власний досвід.

Крім цього, багато часу присвятили високопосадовці й спілкуванню з представницями Асоціації. В ході спілкування під час зустрічі члени американської делегації пообіцяли рідним захисників «Азовсталі» лобіювання питання про обміни гарнізону «Маріуполь» на найвищому політичному рівні в Америці, зокрема в Конгресі. Окремо була проговорена критична ситуація, що склалася з вагітними військовополоненими, яку конгресмени окреслили як «повне порушення всіх відомих гуманітарних норм».

Також було обговорено критичне питання щодо недопуску Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць утримування полонених з «Азовсталі», для вирішення якого конгресмени пообіцяли зробити всі можливі від них кроки.

Загалом представники американської переговорної делегації висловили нашій делегації та Україні в цілому слова найщирішої підтримки і запевнили, що не сумніваються у перемозі нашої держави у цій війні, а також неодноразово підкреслили захоплення героїчним полком «Азов» та його внеском в оборону українського Маріуполя.

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело