Головна Азовсталь

Україна повернула тіла ще 35 своїх військових

Євгенія Луценко | Hromadske.ua

У Запорізькій області відбулась чергова операція з повернення тіл загиблих військових. Цього разу повернули тіла 35 бійців.

Про це повідомляє Міністерство реінтеграції.

Операція з повернення тривала у співпраці з уповноваженим із питань зниклих безвісти, воєнною розвідкою, СБУ, Генштабом ЗСУ та іншими силовими структурами України.

Попередній обмін відбувся 14 червня: тоді повернули тіла 64 захисників «Азовсталі» у Маріуполі. Загалом Україна повернула понад 200 тіл захисників Маріуполя, зокрема бійців полку «Азов».

У пресслужбі полку нам повідомляли, що процес ідентифікації загиблих буде довгим і складним, адже у більшості випадків треба проводити експертизу ДНК.

Де ховатимуть бійців?

В «Азові» казали, що ховати тіла загиблих захисників «Азовсталі» (не лише «азовців») надалі планують на Меморіалі загиблим героям «Азовсталі». Його планують звести на схилах Дніпра.

«Це буде біля найбільшого прапора України, поруч із Меморіалом загиблих у Другій світовій війні. Поховання буде проходити в міру ідентифікування тіл загиблих і тільки за згодою батьків або близьких родичів», — пояснили в полку.

Що з іншими захисниками Маріуполя?

Українських захисників, які до останнього оборонялись на заводі «Азовсталь», у середині травня вивезли на тимчасово окуповані території, згодом їх мають обміняти.

Деякі захисники змогли вийти на зв’язок із рідними. Так, дружина командира «Азову» Дениса Прокопенка Катерина розповіла, що умови утримання військових задовільні, проте СІЗО переповнене, а харчування потребує покращення.

За її словами, немає ні звіту, ні фото- чи відеофіксації про умови утримання від міжнародних організацій — є лише фото і відео російської сторони. Українська сторона хоче домовитися, щоб Червоний хрест залучив свої ресурси для покращення умов.

Hromadske.ua

Джерело

 

попередня стаття«Мені було спокійніше, коли чоловік залишався на “Азовсталі”, а не в полоні»
наступна стаття“Ноги підкошуються від відео”: мама того самого АЗОВця Самойленка.