Головна Підтримка "Азов"

У Рівному на місці декомунізованої стели створять мурал пам’яті рівненських бійців “Азову”

| Суспільне

Замість стели героїв СРСР у Рівному з’явиться мурал пам’яті рівненських бійців полку “Азов”. На площах, що вивільнилися після декомунізації меморіальної дошки, вже найближчим часом будуть портрети загиблих азовців — молодих рівнян Віталія Семчука та Костянтина Друзя.

Бійці “Азову” 25-річний Віталій Семчук та 22-річний Костянтин Друзь були друзями рівнянина Олексія Козачка. Вони разом навчалися у 12 школі. Коли хлопець дізнався, що друзі загинули у Маріуполі, вирішив вшанувати їхню пам’ять.

“Ми знайомі зі школи. З Віталієм у 9 класі познайомилися, а з Костянтином у 10. Вони свідомо пішли по контракту: Віталій у 2015, а Костянтин — у 2017 році. Я побачив, що з’являються мурали і я захотів вшанувати пам’ять моїх друзів таким чином”, — розповів автор ідеї Олексій Козачок.

Після декомунізації стели героїв Радянського Союзу, яка іще до травня 2022 року знаходилася на міській Театральній площі, секретар Рівнеради Віктор Шакирзян оголосив про створення на її місці нового патріотичного артоб’єкта. На його думку, ідея Олексія Козачка з-поміж надісланих 50 ескізів виявилася найбільш вдалою і актуальною. Малюнок за вже затвердженим ескізом виконає художник Андрій Шостак. Біля портретів рівненських героїв будуть написані заповіді українського націоналіста.

“Вчора зустрічалися з художником, який має малювати. З’явилася така ідея зробити 10 заповідей наших націоналістів українських. Люди йтимуть, будуть читати і розуміти, що таке “Азов”, що таке Україна, як вони віддають своє життя. Багато з них знаходяться у полоні. Я думаю, сьогодні це їм буде дуже велика підтримка”, — розповів Віктор Шакирзян.

Малювати стінопис почнуть найближчими днями. Роботу планують завершити впродовж тижня. Зі слів Віктора Шакирзяна, бюджетних коштів на створення муралу витрачати не будуть.
Суспільне
Фото: Суспільне Рівне
<<Відповідь на інформацію, щодо визнання полку “Азов” “терористичною організацією” в рф.
>>Окупанти влаштували теракт в Оленівці задля зриву обміну полоненими. Вони заздалегідь вирили могили біля колонії, – джерела