Головна Азовсталь

У Ковелі вшанували загиблого Героя Михайла Волошука, який обороняв Маріуполь

Підтвердили смерть 20-річного захисника Михайла Волошука з Ковеля, який загинув, обороняючи Маріуполь.

Про це повідомив міський голова Ковеля Ігор Чайка.

«Про те, що 20-річний ковельчанин Михайло Волошук з позивним «Сампер» загинув ще навесні, обороняючи Маріуполь, його побратими в соцмережах повідомили чи не одразу. Але минали дні, а потім й місяці – а офіційного повідомлення все не було. Писати на загал без цього підтвердження не міг. Але надія вперто жевріла», – йдеться у дописі.

Тільки восени військкомат отримав підтвердження. Михайло Волошук загинув 1 травня 2022 року.

Ігор Чайка написав, що за життя він був найпалкішим патріотом. Навчався в ліцеї №7 Ковеля, який закінчив 2017 року. А пізніше здобував спеціальність у навчальному закладі «Ковельський центр професійно-технічної освіти».

Ще підлітком він  відчув потяг до військової справи. Цей шлях брав початок і з глибокого знання історії, і через заняття в спортивному клубі рукопашу «Гопак», і через волонтерство в ГО «Ватра».

Влітку 2020 року долучився до одного з найкращих підрозділів України – полку «Азов». Увійшов до двадцятки його найкращих бійців, отримавши свій омріяний шеврон особисто від командира Дениса Прокопенка.

Подальша служба Михайла проходила в окремому загоні спеціального призначення «Азов» в/ч 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання Національної Гвардії України, де був гранатометником (оператор-навідник).

24 лютого цього року під час повномасштабного вторгнення боронив Маріуполь у лавах ОЗСП «Азов».

«Ми не знаємо, коли зможемо віддати йому останню шану, провести вулицями Ковеля як Героя. Але в нас є пам’ять. І потреба розказувати про наших полеглих Героїв вже зараз. Портрет Михайла Волошука тепер на почесній алеї наших полеглих героїв, що на бульварі Лесі Українки», – пише мер.

Конкурент

Джерело