Головна Підтримка АЗОВ

У Косові пройшов мітинг на підтримку захисників Маріуполя: учасники просили Євросоюз врятувати полонених героїв

| Obozrevatel

24 серпня, у День Незалежності України, у центрі столиці Республіки Косово пройшла акція на підтримку захисників комбінату “Азовсталь”, які здобули легендарну славу у кожному куточку Європи. Мітинг із закликом звільнити та врятувати полонених полку “Азов” в Оленівці організували сім українських журналісток, які отримали притулок у Приштині за програмою, організованою Національною спілкою журналістів України.

Про це розповіла кореспондент видання OBOZREVATEL, яке також взяло участь у європейській програмі. Катерина Білоброва стала ініціатором цього заходу, оскільки вважає, що разом із колегами у неоплатному боргу перед героями Маріуполя.

“День Незалежності цього року українці по всьому світу присвячують захисникам, які самовіддано, попри загрозу смерті та поневіряння, до останнього виконували наказ військового командування нашої країни. Ми просимо Європу, весь цивілізований світ заступитися за військовополонених “азовців”, вони – це опора України, її майбутнє та найкращий генофонд”, – розповіла вона.

Акція символічно проходила під пам’ятником національному героєві-визволителю Албанії Скандербегу. Кожна держава має свої національні легенди, а Україна отримала їх за 80 днів протистояння ворога, що багаторазово перевершує полчищу, в оточеному Маріуполі.

Журналістки принесли із собою плакати, які підготували буквально за два дні, а також національний жовто-блакитний прапор. Мітинг привернув увагу не лише косоварів, які, як і українці, пережили біль від війни із Сербією 23 роки тому, а й національних ЗМІ.

“Росія та персонально Путін ненавидять “Азов”. У 2014 році саме ці бійці врятували від окупації Маріуполь і не дозволили “руському міру” перетворити його на частину “ДНР”. З початку повномасштабного вторгнення “азовці” завдали чергового удару по репутації Москви, показавши, на що годиться їхня хвалена “друга у світі” армія. Тому рашисти мститимуть тим, хто здався в полон з особливою витонченістю. Світ не повинен цього допустити, тому ми тут, ми робимо все, що можемо”, – прокоментувала свою участь в акції Дар’я Мещерякова.

Як повідомляв OBOZREVATEL, окупанти готують показове судилище над військовополоненими героями полку “Азов” у зруйнованому рашистами Маріуполі. В одному з останніх уцілілих будівель – філармонії – рашисти встановили залізні клітини, куди мають намір посадити “підсудних” та цинічно вирішувати долю захисниками “Азовсталі”.

Подібні наміри терористів у недореспубліці ДНР, де законами окупантів започатковано найвищий захід – смертну кару, – стануть точкою неповернення у відносинах між Україною та Росією. Глава держави Володимир Зеленський заявив, що якщо судилище над “азовцями” все ж таки відбудеться, то для дипломатичних переговорів більше не буде місця ніколи та за жодних обставин.

Obozrevatel

Джерело

попередня статтяМені писали: «Ти дружина нациста»: Дар‘я Цикунова, дівчина офіцера полку «АЗОВ»
наступна статтяЗа останні тижні завдяки внескам небайдужих вдалося зібрати близько 11 млн грн