Головна Азовсталь

У Долині на Прикарпатті попрощалися із загиблим азовцем Тарасом Лаврівим

| Суспільне новини

29 жовтня на Долинському міському кладовищі, що на Прикарпатті, поховали прах воїна полку “Азов”, захисника Маріуполя Тараса Лавріва на позивний Джура. Віддати шану військовому прийшли рідні, друзі та знайомі, передає кореспондентка Суспільного з місця події.

Попрощатися із загиблим воїном полку “Азов” Тарасом Лаврівим прийшли кількасот людей. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прощання із захисником України розпочалося у Долині біля будинку, де він мешкав.

“Я його дуже поважала і приймала просто, як свого сина. У мене сини також захищали Україну ще з 2014 року. І зараз син воює, тому я прекрасно розумію”, — говорить жителька Долини Марія Михайлишин, яка прийшла на похорон героя.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Попрощатися зі своїм наставником прийшли також вихованці Тараса Лавріва, яких він навчав бойового гопака. Тарас був найкращим тренером, пригадує його учень Дем’ян Савчук.

Доньки загиблого Тараса Лавріва. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Ми танцювали, їздили на змагання, билися, здавали на “жовтяка” двічі. Більше ми нічого не встигли. Він нас навчав історії”, — ділиться Дем’ян.

Батьки вихованців Тараса Лавріва також прийшли віддати шану захисникові.

Мама однієї з учениць Тараса Лавріва Марія Галич плаче на прощанні з учителем своєї доньки. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Наш Тарас Олегович пишався своїми дітьми. Він бадьорив їхній дух, змушував думати по-українському. Це була настільки патріотична, віддана людина, що ми всі були в захваті. Батьки дуже тішилися, що діти навчаються українського ремесла. Ми дуже вдячні Тарасу Олеговичу”, — говорить мама учениці Тараса Лавріва Марія Галич.

Похоронна процесія рушила вулицями Долини від дому Тараса Лавріва до церкви. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Матір загиблого військового Любов Лаврів подякувала всім, хто прийшов віддати останню шану її сину, та згадує дитинство Тараса.

Дружина загиблого героя Юлія Лаврів стоїть над могилою свого чоловіка, притиснувши до грудей синьо-жовтий стяг. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Пам’ятаю, як мій Тарасик маленький вибіг на сцену серед козаків, покрутив ніжкою раз, а я так тішуся, що він — там. Я так хотіла, щоб він був танцюристом. І він заради мене танцював”, — ділиться Любов Лаврів.

Похорон Тараса Лавріва на Долинському кладовищі. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Після прощання з азовцем в його рідному домі похоронна процесія рушила до церкви, де відбулася заупокійна служба.

Що відомо

Тарас Лаврів очолював Долинську дитячу художню школу. Займався музикою, був гітаристом гурту “Залізний Хрест”. Чоловік заснував Школу бойового гопака імені Івана Богуна в Долині.

Колега Тараса Лавріва — Лариса Кордасевич — згадує його, як віддану своїй справі людину: “Працювали ми з Тарасом під одним дахом близько трьох років поспіль, розвиваючи кожен свої спортивні напрямки для розвитку дітей та молоді, а також дорослих. Багато зробив для Долини та України в цілому, бо прищеплював вихованцям дух патріотизму та любові до рідної землі”.

Загинув Тарас Лаврів в російсько-українській війні 10 квітня 2022 року внаслідок вогнепального поранення. Йому було 32 роки. Крім дружини, в героя залишилися мама, брат і дві донечки.

Пошуки тіла Тараса Лавріва тривали понад пів року. 18 жовтня дружина героя Юлія опізнала чоловіка за татуюванням, яке набила йому власноруч.

25 жовтня в крематорії у Києві відбулася кремація останків загиблого воїна, повідомив на Facebook-сторінці голова Долинської громади Іван Дирів. Вранці 27 жовтня прах загиблого в російсько-українській війні бійця полку “Азов” Тараса Лавріва привезли в рідну Долину.

Суспільне новини

Джерело

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

 

попередня статтяЖиття після полону: Історія азовця Арсена Дмитрика
наступна статтяЗахисники. Визволений з російського полону Анатолій Єгоров про захист “Азовсталі”, оборону Маріуполя