Головна Азовсталь

У Черкасах прощаються з 22-річним азовцем, який загинув під час оборони Маріуполя

Сьогодні, 5 серпня, на площі Слави у Черкасах провели в останню путь бійця полку “Азов”, який загинув під час оборони Маріуполя – Олександра Коцуконя.

Олександр (позивний “Арс”) загинув від кульового поранення 22 березня. Йому було 22 роки.

“Мій син, моя гордість, надія, віра в найкраще, стимул мого життя, мій товариш, однодумець, моя душа, підтримка, мій захист, загинув, захищаючи український Маріуполь, рідну батьківщину, всіх нас від проклятої фашистської орди, зробив все неможливе, але проклята ворожа куля відібрала його життя, – написала мама загиблого азовця Оксана Коцуконь на своїй сторінці у Фейсбуці. – Я обіцяю тобі, рідненький, що до останнього свого подиху не зраджу твоїм поглядам, твоїм бажанням і мріям, я їх втілю, я зроблю все, щоб завжди тебе пам’ятали, тому що ти боровся за те, щоб ми жили в вільній країні, розмовляли українською мовою, були незалежні і щоб жодна погань не ступала на нашу рідну землю”.

Фото: Про все

Одногрупник Іван Дерманчук розповідає, що Олександр запам’ятався йому патріотизмом та тягою до військової служби.

– Сашко мріяв про “Азов” і знайшов своє покликання, хоч і не в журналістиці, як мріяв на першому курсі, – згадує Іван.

Викладачка ЧНУ ім. Б. Хмельницького Ольга Федоренко говорить, що Олександр був дуже доброю людиною.

– Запам’ятався мені своєю щирою посмішкою. Важко усвідомлювати, що ми його більше не побачимо. Саша для мене залишиться добрим, життєлюбним, у нього були глибокі та серйозні мрії. Він не боявся, що його заберуть в армію, а подекуди й хотів цього, – зазначила одна з його викладачок Ольга Федоренко.

Як розповідав командир 2-го батальйону ССО “Азов” Київ” Дмитро Кухарчук, ще в 2018, коли “Арс” був студентом журналістки ЧНУ імені Богдана Хмельницького і йому прийшла повістка, Олександр пішов служити до Національної гвардії України, але завжди мріяв стати азовцем. У 2020 його мрія здійснилася – перевівся через КМБ, де показав себе найкращим.

Про все

Джерело

 

попередня статтяВійськову з Кіровоградщини, яка служила в полку «Азов», посмертно нагородив президент
наступна стаття“Дичайший страх смерти близкого человека”. Протестная акция родственников бойцов полка “Азов”, находящихся в российском плену