Головна Підтримка "Азов"

Тисячі людей закликають повернути мати 4-річної Аліси.

Ірина Сітнікова | hromadske

Жінку та дитину розлучили під час евакуації з «Азовсталі»

На платформі Change.org зареєстрували петицію про повернення на підконтрольну Україні територію Вікторію Обідіну — військового медика, яку під час евакуації з «Азовсталі» розлучили з її 4-річною донькою Алісою. Наразі не відомо, де саме перебуває жінка.

Петиція із закликом повернути жінку наразі набрала вже майже 40 тисяч підписів.

Її автори закликають Організацію Об’єднаних Націй та «Червоний хрест» врятувати Вікторію Обідіну з фільтраційного табору та повернути дочці на підконтрольну Україні територію.

«Організація Об’єднаних Націй і “Червоний хрест” взяли на себе відповідальність за евакуацію всіх мирних жителів з території заводу “Азовсталь”, і їм це не вдалося. Поки мати Аліси, Вікторія, а також усі інші цивільні з Маріуполя залишаються у фільтраційному таборі на окупованій території, поки у фільтраційному таборі залишається ще багато військовополонених з “Азовсталі”, евакуація не завершена», — йдеться у тексті петиції.

Що передувало?

Під час евакуації з Маріуполя 8 травня російські окупанти розлучили жінку та її 4-річну доньку Алісу. У колоні з евакуйованими маріупольцями до Запоріжжя прибула тільки дівчинка, а її маму залишили у фільтраційному таборі.

Екскомандир полку Максим Жорін зазначив, що мама Аліси була військовою медикинею та цілодобово надавала допомогу пораненим на «Азовсталі». «Азов» звернувся до світової спільноти з проханням втрутитись і забезпечити дитині повернення мами.

Заступниця голови Запорізької ОВА Злата Некрасова, яка тимчасово прихистила дівчинку, повідомила, що щодо мами Аліси ведуться переговори. Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук просить, щоб жінку відпустили й дали можливість бути з дитиною. До перемовин долучився також «Червоний хрест».

Саму чотирирічну Алісу передали родичам. Разом із ними дівчинка чекатиме на повернення мами.

hromadske

Джерело

<<Ватажок бойовиків “ДНР” заявив, що командування захисників “Азовсталі” не залишило завод – CNN
>>Захисників «Азовсталі» розподілено в СІЗО Ростова та Таганрога — ЗМІ