TREND_UA відслідковує найцікавіші тренди світу, які вже сьогодні творять майбутнє.

Електронний журнал трендів та ідей створили в Україні. Журнал Trend_UA став першим виданням, що висвітлює роботу українських розробників, винахідників та стартаперів, а також відслідковує світові тренди. Перший випуск доуступний за посиланням. Ми ж пропонуємо огляд світових розробок, що за версією Trend_UA, творять майбутнє вже сьогодні.

1. ВІРТУАЛЬНИЙ ГАРДЕРОБ

Дзеркала доповненої реальності розробила компанія FXGear, що в Сеулі.
FXMirror працює як віртуальна платформа, що розраховує точні параметри людини і демонструє максимально наближений до реальності вигляд тієї чи іншої речі. Концепт було успішно випробувано в універмазі Lotte в Кореї. Нині розробники працюють над запуском мобільного додатку, що допомагав би користувачам з усього світу максимально влучно підбирати одяг.

2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ В НОВІЙ РЕАЛЬНОСТІ

Перший показ модної колекції за допомогою віртуальної реальності пройшов для лінійки, що створена у колаборації брендів Moschino та H & M. Новий формат для компаній зі світовим ім’ям розробили фахівці Warpin Media. Гостям запропонували оцінити колекцію через окуляри віртуальної реальності. І навіть більше — завдяки технології відстежування діяльності рук Magic Leap користувачі змогли “відчути” об’єкти на дотик.

3. ТЕХНОЛОГІЇ ЙДУТЬ ПІД ВОДУ…

Портативний скутер Trident для підводного плавання презентувала компанія Geneinno. Trident здатен занурюватися на глибину до 50 метрів та працювати під водою без підзарядки впродовж години. Серед подібних розробок ця поки що єдина, що дозволяє пірнальнику розвивати швидкість до 7 кілометрів на годину.

4. У ФОРМАТІ«КОМПАКТ»

Компактний ховерборд, що здатен складатися за секунди, презентувала публіці компанія Urmo hoverboard. Механізм, розроблений та запатентований компанією, є відповіддю на запит користувачів отримати більш компактну версію індивідуального транспортного засобу. Поки що це єдина подібна розробка у світі.

5. ЗАХИСТ ДЛЯ ГАДЖЕТІВ І ОЧЕЙ

Протектор екрану “PURP” – новий винахід, що захищає девайси від пошкоджень, а очі— від шкідливого синього світла. Ефект досягається завдяки матеріалу NanoTech Glass, що утримує небажані промені. Розробка компаніїNew Normal з’явилась на ринку,запустивши кампанію на Kickstarter.

6. НОВИЙ ФОРМАТ«ЗУБНОЇ ЩІТКИ»

Новий спосіб чищення зубів запропонувала компанія UNOBRUSH. Їх зубна щітка — це пристрій із запатентованою технологією, що очищує зуби від нальоту, каменів і бактерій за 6 секунд звуковими хвилями та ультрафіолетом. Новинка вже здобула неабияку популярність в США та Канаді.

7. ДІДЖИТАЛ – ТРЕНАЖЕР

Інтерактивний тренажер Mirror і дійсно є звичайним дзеркалом… аж поки його не ввімкнути. Пристрій дозволяє проходити тренування від боксу до йоги як в записі, так і тренуючись спільно з групами в реальному часі. А ще — відслідковує біометричні дані для створення системи оптимальних тренувань.

8. «СКОТЧ» ДЛЯ ІНТЕР’ЄРУ

Японська компанія Nitto запустила лінійку клейкої настінної стрічки, що дозволяє творити дизайн у новий спосіб. Стрічка підходжить як для стін, так і для меблів, підлоги та інших предметів. Легко усувається та не залишає слідів. Випускається у восьми кольорових гаммах. Розробники створили ряд готових дизайнерських рішень, які можна втілити за допомогою стрічки, але закликають користувачів креативити та створювати власні проекти.

9. ЗІРКОВЕ НЕБО — У ТЕБЕ ВДОМА

Серія Chrona від Graypants – лінія світлодіодних підвісних світильників, що імітують зоряне небо. «Зіркові вогні», безумовно, мають найкращий ефект, коли встановлюються кластерно, у форматі на кшталт «сузір’я». Кожна одиниця може бути встановлена як вертикально, так і горизонтально, завдяки чому виникає безліч можливостей для комбінацій. Плюс технологічний дизайн досі в тренді.

10. ПОДУШКИ-РОЗФАРБОВКИ

«Jurassic Dreams» – новий продукт на американському ринку. Перша серія випущена у настрої Юрського періоду.

11. ЛАМПА – МІСЯЦЬ

Модерновий декор від компанії Coocepts. Місячна сфера друкується на 3D-принтері та зависає у повітрі над підставкою завдяки магнітному полю.

12. МЕБЛІ-КОНСТРУКТОР

Лінійка меблів, що складаються без інструментів за принципом головоломки набуває дедалі ширшої популярності в США та Канаді. Компанія-розробник Fuzl позиціонує себе як «малий бізнес з великим амбіціями». Основою проекту стала мінімалістична естетика і концепція легкої збірки. Так, частини скріплюються між собою за допомогою спеціальних, легких у користуванні затискачів.

13. МАЙБУТНЄ – ЗА ЦИФРОЮ

Перший у світі музей цифрового мистецтва діє в столиці Японії. Десять тисяч квадратних метрів оформлено у фантастичний світ за допомогою світла, кольору, звуків… Кожен зал музею teamLab в Токіо –це окремий арт – шедевр та експонат музею. Зали доповнюють одне один, плавно змінюючи тему та настрій. «На відміну від фізичної картини на полотні, нематеріальна цифрова технологія може вивільнити мистецтво, – кажуть художники. – Через свою здатність вільно трансформуватися, вона може подолати кордони».

14. РОЗДРУКОВАНО…

Найбільша і найбільш складна футуристична скульптура в світі, що була надрукована на 3D – принтері. Такий експонат представили в Хорватії на щорічній Венеційській бієнале. Скульптуру Cloud Pergola створив хорватський архітектор Бруно Джуричеч. Його робота ще раз засвідчила тенденцію все більшого зближення мистецтва та технологій.