Головна Асоціація

The War Fragments Museum виставляє на благодійному аукціоні ексклюзивні артефакти учасників оборони Маріуполя, з метою зібрати кошти на допомогу родинам героїв

The War Fragments Museum – унікальний мультидисциплінарний проєкт, де обʼєдналися журналістика, історичне дослідження, благодійна місія та сучасний артпроєкт. Команда музею зібрала колекцію предметів, що стали німими свідками історій, про які не можна мовчати. Серед них речі, які належали захисникам Маріуполя та разом з ними пройшли 86 важких діб боротьби за місто та ворожий полон. Наразі триває продаж 25 артефактів, наданих військовослужбовцями ОЗСП «Азов». Познайомитися з історіями можна в окремій рубриці на сайті Музею.

Серед них:
1. Володимир Підгорний, псевдо Курбет. Телефон Володимира, в який під час бою потрапила ворожа куля.
2. Денис Прокопенко, позивний Редіс та його дружина Катерина. Ілюстрація Катерини з підписом Дениса.
3. Історія Онікса. Особиста панамка, яку він проніс крізь полон.
4. Історія військовослужбовця ОЗСП «Азов», позивний Бджола. Портсигар, який бачив бої за Маріуполь та російський полон.
5. Історія Іллі Самойленко, позивний Гендальф. Ключ від наручників, який він проніс з собою в полон на той випадок, якщо йому або побратимам він знадобиться.
6. Історія Віктора Цебрика, позивний Ягуар. Шрапнель, яку дістали з щелепи Віктора після повернення з полону.
7. Історія Льва Пашко, позивний Хорус. Його особистий шеврон.
8. Історія Олександра Іванцова, позивний Стопер. Особисті шеврони від Олександра.
9. Історія Алві. Артефакт – це кепка побратима, подарована Алві на «Азовсталі», яку він не виміняв в полоні навіть на їжу у складний момент.

Всі кошти, виручені з аукціону, присвяченого обороні Маріуполя, будуть перераховані Асоціації родин захисників «Азовсталі» та підуть на допомогу сімʼям полонених та загиблих героїв.

Асоціація родин захисників «Азовсталі» дякує Музею за цю ініціативу та закликає небайдужих підтримати її, придбавши артефакти з унікальної битви сучасності – битви за український Маріуполь.

попередня статтяУ Запоріжжі родини загиблих героїв «Азовсталі» взяли участь у проєкті «Прапорець памʼяті»
наступна стаття“Щоб усіх моїх побратимів звільнили — мрію про це найбільше”: інтерв’ю з 20-річним парамедиком полку “Азов” Назарієм Гринцевичем