
У Києві на Байковому кладовищі попрощалися із бійцем полку «Азов» Єгором Бартошем, який загинув унаслідок теракту в Оленівці.
Церемонія прощання пройшла 25 квітня у Київському крематорії. Провести воїна в останню дорогу прийшла його старенька бабуся, яка була найближчою людиною для воїна, а також родичі, друзі, знайомі та побратими з «Азова».
Під звуки військового оркестру побратими занесли труну до прощальної зали крематорію, після чого в знак шани бійцю пролунали три гучні постріли.
«33 роки Єгор провів на цьому світ, але за ці роки цей молодий чоловік зробив більше, ніж інші роблять за ціле життя. Наш земний шлях — лише початок шляху вічності. Де проведеш вічність, залежить від того, як ти прожив життя. Єгор прожив життя гідно, пішов гідно, є прикладом для інших», — сказав один з побратимів «Ехо».

Інший військовослужбовець з полку «Азов», який був у російському полоні разом з Єгором Бартошем, пригадав останні хвилини спілкування з ним.
«Я з ним спілкувався через решітку. Ми з ним посміхалися, готували якісь плани разом. На жаль, в один день, коли хлопці вийшли незрозуміло куди, він не вернувся. Зараз я перебуваю на відновленні, мій стан не дозволяє мені виконувати бойові завдання, але обіцяю, що не покину армію і найближчим часом помщуся за всіх своїх побратимів», — сказав інший азовець.

Після прощальних слів побратими хором зачитали молитву Українського воїна-націоналіста.
Бійці полку «Азов» зачитали молитву Українського воїна-націоналіста. Відео: Юлія Сергеєва
Під гімн України труну опустили у спеціальну шахту. Після чого бійці полку «Азов» викрикнули Єгору прощальне «Помстимося».
ЩО ВІДОМО ПРО ЄГОРА БАРТОША
Бартош Єгор Тимофійович (позивний «Ехо») народився 22 липня 1989, а 29 липня 2022 він загинув.
«Ехо» був старшим сержантом, кулеметником кулеметного відділення взводу вогневої підтримки 1-ї роти оперативного призначення 2-го батальйону оперативного призначення окремого загону спеціального призначення «Азов».
Про нього згадують як про «сталевого бійця сталевого полку», який добровільно став на захист України ще у 2014 році. Єгор брав участь у звільненні Маріуполя та багатьох найзапекліших боях:
- 2014 рік — бої за Іловайськ.
- 2015 рік — Широкинська операція.
- 2017 рік — бої за Мар’їнку та Красногорівку.
- 2019 рік — оборона Світлодарської дуги.
Роками тренувався та вдосконалював свою бойову майстерність.
З початку повномасштабного вторгнення росії знову пішов боронити рідну землю. Він пройшов пекло Маріуполя, героїчно тримаючи з побратимами оборону комбінату «Азовсталь» протягом 86 днів.
16 травня 2022 року за наказом був змушений вийти із заводу та потрапив у ворожий полон. А через шість днів після свого дня народження став жертвою моторошного теракту в Оленівці.
З родичів у Єгора залишилися старенька бабуся, брат та тітка.
ТЕРАКТ В ОЛЕНІВЦІ
Масове вбивство українських полонених в Оленівці сталося в ніч з 28 на 29 липня 2022 року.
На території колишньої Волноваської виправної колонії № 120, де утримували захисників «Азовсталі», пролунав потужний вибух. У результаті загинуло щонайменше 53 полонених, а ще понад 130 військових отримали поранення.
З серпня 2014 колонія перебуває в тимчасовій окупації та не працює, але з 24 лютого 2022 року Збройні сили рф створили на її базі фільтраційну тюрму.
Невдовзі після трагедії, яка сколихнула увесь свій, у росії заявили, що Україна нібито завдала по колонії удару з РСЗВ HIMARS. Але експерти на основі аналізу фото та відео з місця трагедії, а також супутникових знімків повністю спростовують російську версію.
За даними фахівців, вибух відбувся всередині, і способом здійснення цього вбивства була термобарична зброя.
У ГУР вважають, що вбивство українських полонених в Оленівці на Донеччині організували найманці ПВК «Вагнера» за особистою вказівкою Євгена Пригожина, не узгодивши це з керівництвом Міноборони росії. За інформацією Генштабу ЗСУ, так росіяни намагалися приховати катування і вбивства полонених.
У січні 2023 року Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію зі встановлення фактів щодо теракту в Оленівській в’язниці у Донецькій області через відсутність гарантій безпеки для експертів.
Досі Україна не отримала офіційної інформації про кількість загиблих та поранених в Оленівці. За словами Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, немає і жодних результатів розслідування.
Міжнародний Комітет Червоного Хреста не відреагував належним чином на теракт, і «незрозумілою» залишається позиція ООН, додав омбудсмен. При цьому він запевнив, що Україна розслідуватиме вбивство військовослужбовців в Оленівці, і це буде ще один особливий факт для спеціального трибуналу.
Вічна пам’ять та велика шана українському Герою, сталевому воїну Єгору Бартошу.
Допомогти бабусі Героя можна за реквізитами:
4149 4991 5957 0199 — ПриватБанк Бартош Раїса Пилипівна.
Минулого тижня у Києві попрощалися із загиблим на Донбасі екснардепом восьмого скликання від фракції «Європейська солідарність» та старшим сержантом 68-ї окремої Єгерської бригади ім. Олекси Довбуша — Олегом Барною.
Фото авторки.
Юлія СЕРГЕЄВА
«Вечірній Київ»
Головне фото: Прощання з Єгором Бартошем, який загинув у теракті в Оленівці. 25 квітня 2023 рік, Київський крематорій. Фото: Юлія Сергеєва