В Україні створена асоціація незалежних, аматорських, студійних та народних театрів.

Вона отримала назву Асоціація “Український Незалежний Театр”.

Створення Асоціації та перша робоча зустріч були ініційовані режисеркою та театральною діячкою Владою Бєлозоренко. На першій зустрічі, яка відбулася 9 липня 2019 року на базі культурного центру “Печерськ” були присутні керівники та представники більш ніж 40 незалежних театрів України. Важливо те, що навіть на першій зустрічі були присутні не лише керівники київських театрів, а й театрів з Чернівців, Чернігова, Кам’янця-Подольского та інших міст України.

Незалежні театри – це місце, куди може прийти людина будь-якого віку та професії та стати частиною творчого процесу. Завданням незалежного театру є говорити про важливе для простої людини та суспільства, говорити про те, що болить саме тобі, стирати кордони. Незалежні театри позбавлені цензури та обмежень в репертуарній політиці, чим подекуди страждають державні театри. З одного боку це дає “незалежним” більшу творчу свободу, а з іншого – накладає певну соціальну відповідальність – говорити про сьогоденність, рухатися у напрямку соціально значущого театру.

Асоціація “Український Незалежний Театр” хоче об’єднати всі незалежні, студійні, аматорські та народні театри для створення загальної української платформи діалогу, який з часом дозволить незалежним театрам України виходити на міжнародний діалог.

Наша місія полягає в тому, що ми всередині країни могли вчитися слухати та чути один одного, не закриватися від проблем беззмістовними пустими виставами, а рефлексувати та залучати глядача до обговорення. Також, важливою задачею Асоціації є формування та укріплення позицій незалежних театрів України в світових театральних спільнотах. Вже у серпні 2019 в рамках діяльності Асоціації “Український Незалежний Театр” відбудеться візит до України німецької режисерки, що працює в Берліні у секторі аматорського документального театру, її зустріч та семінар для керівників незалежних театрів.