
Майже рік знадобився для того, аби переконати Мета викреслити “Азов” зі списку небезпечних осіб та організацій. Для України – це надзвичайно важливе рішення. Вперше в історії нам зняли масштабний бан, що тривав кілька років, і який постійно підтримувала російська пропаганда по всьому світу.
Розблокуванням “Азову” зі сторони Мінцифри в основному займався Антон Мельник – експерт з інновацій і стартапів, зі сторони полку – Юлія Федосюк, дружина бійця-азовця, представниця Асоціації родин захисників “Азовсталі”, та Катерина Прокопенко – дружина командира полку Дениса Прокопенка “Редіса”.
“Медіа впливають на Meta, яка бере до уваги матеріали авторитетних ЗМІ. Американський політикум, на жаль, теж не прозорий – там були свої агенти Москви і люди, зацікавлені в певних скандалах для напрацювання своєї суб’єктності. Тому загалом є такий великий клубок проблем і Meta – це лише один з камінчиків стіни, через яку нам доводилось пробиватись. І насправді це була робота, яка стосувалася не тільки власних комунікацій з ними, а просто роботи з аргументами, з величезною кількістю медіаматеріалів, які вийшли за 8 років і, на жаль, не мали адекватної відповіді”, – пояснює Юлія.
Окрім роботи з Метою, Асоціація родин захисників “Азовсталі” та “Азову” активно працювала у світі. Делегації, у які входили і самі військові, і їх рідні, відвідували Конгрес США, Стенфордський університет, Кнесет в Ізраїлі, дипвідомства в Іспанії, Франції, Польщі, зустрічалися зі світовими політиками, лідерами думок.
Ще одне важливе рішення, яке вдалося здійснити Мінцифрі, – Мета верифікувала акаунт “Азову”. Як пояснює Антон Мельник, поступом до цього стала верифікація сторінки родин захисників “Азовсталі”, адже вона була красивою, з важливою інформацією та не порушувала жодні правила соцмережі.
Повний матеріал читайте на сайті 24 каналу
Асоціація родин захисників «Азовсталі»