Головна Азовсталь

Схуд на 20 кілограмів у полоні окупантів. Історія військовослужбовця із Запорізької області

Віктор Музика з перших днів повномасштабного вторгнення перебував на “Азовсталі” у Маріуполі. До полку “Азов” потрапив у 2015 році, поїхав на запрошення друга. З “Азовсталі” потрапив у полон до окупантів.

Архівні фото Віктора Музики

Сам родом з Луганської області, з родини шахтерів, має військову освіту, п’ять років проходив службу в Німеччині, розповідає про себе Віктор Музика. Повернувшись до цивільного життя, заснував свій бізнес у місті Приморськ Запорізької області:

“Будував будинки, був депутатом Приморської міської ради Запорізької області. Потім головою ОСББ, і коли почалась ця війна в 14 році, я був від опозиції міста Приморськ кандидатом в мери. Ми йшли проти регіоналів, вони тоді були дуже потужні. Багато було зроблено для того, щоб зруйнувати їх планування в місті Приморськ”.

Віктор Музика. Архівні фото Віктора Музики

У 2015 пішов боронити країну на фронт. На запрошення друга вступив до полку “Азов”. Наступного року став заступником командира підрозділу з технічної частини танкової бригади. З перших днів повномасштабного вторгнення разом з побратимами базувався на “Азовсталі”, де приймав бійців сил оборони, яким довелось відступати з околиць міста:

“Всі частини та підрозділи, які прибували, ми розміщали, давали їм трошки відпочити, і потім вони займали район оборони. Кожен отримував бойове завдання, і так було до того часу, коли зайшло командування на територію “Азовсталі”. І тоді вони самі вже розпоряджалися усіма цими силами, засобами, які вдалось зібрати”.

Архівні фото Віктора Музики

Підрозділ Віктора виходив з “Азовсталі” одним з останніх. Їх посадили в автобуси та повезли в Оленівку. Там під час обшуку у Віктора забрали майже весь запас таблеток від болей у серці:

“Є один боєць, його позивний “Доцент”. Він дуже підготовлений, молодець. Він вийшов в Оленівці по справах, почав розмову з дагестанцями, потім зайшов. І я так чую через годину один дагестанець каже іншому: “Ти до того не підходь, з ним не розмовляй, бо через 5 хвилин сам підеш записуватись в “Азов”.

Архівні фото Віктора Музики

У полоні чоловік схуд на 20 кілограмів. Військові не мали зв’язку та доступу до інформації. В бараках періодично проводили обшуки, вилучали гроші, ювелірні вироби та інше. За декілька днів до російського теракту в Оленівці чоловіка перевезли до слідчого ізолятора в Донецьку. Там його постійно допитували. В рамках масштабного обміну військовополоненими 21 вересня Віктор повернувся додому:

“У мене, чесно кажучи, ейфорії, радості такої не має. Я не можу насолодитись тим, що я повернувся, я розумію, що це подарунок небес. Але коли подумаю, що наші хлопці там стоять, переносять усі ці труднощі. Це важко”.

Суспільне Запоріжжя

Джерело

попередня стаття178 світлин полеглих бійців Азову представили у Кропивницькому | телеканал Вітер
наступна статтяАзовець “Редіс” передав послання з Туреччини