
Посол України у Туреччині Василь Боднар розповів в ефірі Радіо НВ, як почуваються командири, які брали участь в обороні Маріуполя, і після великого вересневого обміну перебувають у Туреччині.
«Вони у прекрасному стані. Від них тільки 15 жовтня поїхали члени родин. Перед тим їх відвідували перша леді [Олена Зеленська і голова Офісу президента] Андрій Єрмак. Я, звичайно, з ними зустрічаюся. Звичайно, це не відкрита територія. З погляду безпеки і ймовірності того, що за ними можуть полювати ті ж представники російських спецслужб, доступ до них обмежений», — сказав Боднар.
Втім, щодня, за словами посла, їх відвідує один комунікатор. А українці, запевнив дипломат, мають все потрібне:
«Вони пройшли медичне обстеження, зараз перебувають у добрій формі. Рвуться до бою і я сподіваюся, що найближчим часом ми побачимо якісь рішення, які [втілюватимуть] їхні бажання».
Втім, додав Боднар, негайно повернути командирів на територію України неможливо:
«Є триваючий процес обмінів. І відразу привезти їх до України не видається можливим, оскільки це може зашкодити процесам подальших обмінів чи звільнення наших військовополонених. Тому дивимося у майбутнє і рахуємо, наскільки це буде адекватно, зрозуміло і можливо зробити у видимій перспективі».
21 вересня Україна провела наймасштабніший обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення Росії. Серед 215 людей, звільнених з російського полону, 188 захисників Азовсталі та Маріуполя, включно з командирами з Азовсталі, а також 10 іноземців.
П’ять командирів гарнізону Азовсталь обміняли на 55 російських військових, в обмін на решту Україна віддала країні-агресору підозрюваного в держзраді Віктора Медведчука.
У Туреччину доправили п’ятьох командирів, які захищали Маріуполь, і вони, згідно з домовленостями, перебуватимуть там до кінця війни. Серед них:
- герой України Денис Прокопенко («Редіс») — командир окремого загону спеціального призначення Азов;
- Святослав Паламар («Калина»), заступник командира полку Азов по роботі з особовим складом;
- Сергій Волинський («Волина»), в.о. командира 36-ої окремої бригади морської піхоти;
- Денис Шлега, командир 12-ї бригади оперативного призначення ім. Дмитра Вишневецького,
- Олег Хоменко («Апіс»), командир комендантської роти, який безпосередньо здійснював командування обороною Азовсталі
НВ
Головне фото: У військовій формі – командири з Азовсталі Денис Прокопенко, Сергій Волинський, Святослав Паламар, Денис Шлега та Олег Хоменко (Фото:Press service of the Interior Ministry of Ukraine/Handout via REUTERS)