Головна Асоціація

Рік полону: Україна памʼятає про захисників «Азовсталі»

До болючої річниці з моменту виходу захисників Маріуполя з заводу «Азовсталь» Україною пройшли заходи на підтримку героїв та їхніх родин. Так у Києві, Львові, Івано-Франківську, Черкасах та Дніпрі відбулися масові акції за участі рідних полонених військових та небайдужих. Під час заходів, зокрема, присутні вшанували пам’ять загиблих оборонців Маріуполя та азовців, які загинули під час теракту в Оленівці.

Окрім цього, у Першому театрі Львова пройшла вистава «Матері Азову» – грандіозний проєкт-перформанс, присвячений річниці перебування захисників «Азовсталі» у полоні. У головних ролях вистави – шестеро матерів і дружин бійців «Азову», а керівником проєкту виступила Iryna Artymyak та режисер Dmytro Bartkoff. Ідея вистави побудована на особистих листуваннях захисників «Азовсталі» з їхніми рідними.

У Броварах понад 300 учасників вийшли на забіг «Назустріч волі». Поруч з рідними в забігу взяв участь 90-річний небайдужий. Окрім цього, за підтримки фондів «United24 Броварщина», «GurtomUA», «Сила, коли ми разом» та «Незалежної волонтерської організації» у місті відбулася ціла серія подій, з організації яких вдалося зібрати 191 203,33 грн на бокси першої допомоги «Нарешті ти вдома» від Асоціації родин захисників «Азовсталі».

У Запоріжжі рідні оборонців «Азовсталі» взяли участь у благодійному ярмарку, де було створено спеціальну локацію з картинами та хендмейд-виробами, 100% від реалізації яких сімʼї розподілили між Фондом Асоціації родин захисників «Азовсталі» та «Янголами Азову».

Окрім ходи, в Черкасах відбулася виставка плакатів авторства дружини військовополоненого черкащанина Ганни Біляєвої, яка досі чекає чоловіка з полону. Дані плакати неодноразово використовувалися під час заходів та акцій в різних містах України та Європи.

Україна памʼятає про героїв «Азовсталі» і боротиметься за них, допоки останній захисник не повернеться додому!

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело