РЕЛІКТ ПРИРОДИ ЗАХІДНОЇ СЛОБОЖАНЩИНИ

У 2009 році на території Охтирського, Тростянецького і Великописарівського районів Сумщини на базі кількох гідрологічних заказників і об’єктів природно-заповідного фонду був створений національний природний парк «Гетьманський».

Територія парку тягнеться вздовж річки Ворскли від кордону з РФ до межі з Полтавщиною. Тут збереглися унікальні ландшафти лівобережного лісостепу:  низинні заплави і сфангові болота, мілководні стариці та очеретяні річкові острови, реліктові діброви й соснові бори, заповідні урочища і ділянки незайманого степу. Кілометрові мілководдя тут межують з різкими кількаметровими підводними глибинами. Навдивовиж прозора річкова вода і піщані пляжі.

Вражає різноманіття річкового й степового птаства: чаплі, журавлі, лелеки, звичайні качки-крижні і незвичайні лебеді-шипуни, кілька видів хижих яструбів та соколів, купа дрібних комахоїдих пташок і рибоїдних чайок, ну і звісно ж велетенські чорні круки.

Над парком, на Чернечій горі, височіє нещодавно відновлений старовинний козацький монастир, звідки відкривається дивовижний вид на заповідний лісостеп. Монастир є одним з перших місць козацької колонізації Слобожанщини і вважається сакральним серед місцевих, така собі гора Афон місцевого значення.

Доступ до парку вільний, тож він вже став меккою для любителів річкового відпочинку й зеленого туризму. Через парк по Ворсклі постійно йдуть каравани байдаркових сплавів.

Як дістатися.

трасою «Харків-Суми» — від околиці м. Охтирка до с. Климентове —грунтовою дорогою вздовж берега р.Ворскла

Крім того існує водний маршрут  — човнами чи байдарками просто по Ворсклі.

Микола Кравченко