Головна Асоціація

Представниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» виступила в МКЧХ із доповіддю про катування росіянами українських військовополонених

12 вересня у Женеві відбулася зустріч представниці Асоціації родин захисників «Азовсталі» Тамари Проценко із представниками штаб-квартири Міжнародного комітету Червоного Хреста (Comité international de la Croix-Rouge) – Mr Charles R. Sabga (Senior Delegate / Головний Делегат), Ms Naile Busemann (Head of Protection Sector / Керівник Сектору Захисту) та Katerina Kappos (Department of Justice and Community Safety / Департамент юстиції та громадської безпеки).

Зустріч було організовано представником Постійного представництва України при відділенні ООН у Женеві Станіславом Улановським за сприяння Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

У рамках зустрічі Тамара, яка чекає на повернення свого нареченого з полону, презентувала усю наявну та верифіковану інформацію про тортури, яких у неволі зазнають оборонці Маріуполя. Серед свідчень, до прикладу, є систематичні побиття, катування, імітації страт і утоплення, погрози зґвалтуванням та вбивством з боку росіян. Представниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» запропонувала запровадити механізми співпраці МКЧХ та громадських організацій щодо обміну свідченнями про катування полонених задля більш ефективної діяльності МКЧХ у цьому напрямку.

Окремо представники МКЧХ підтвердили, що за останні два місяці їм вдалося активізувати свою роботу в напрямку пошуку українських військовополонених, що знаходяться на території рф. В організації розуміють, що наявних результатів і досі недостатньо, та запевняють, що постійно намагаються знайти різні можливості, аби покращити цю результативність.

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело

попередня статтяФото бійців «Азову» після нічного бою.
наступна статтяАртилеристи бригади Азов знищують ворожі позиції (Фото)