
Віталій Залевський, Олексій Тищенко | 5 канал
Полон не зламав азовців. Олег із позивним “Домовий” захищав Україну від 2014 року, а вже після початку великої війни приєднався до “Азову”. Спочатку визволяв Київщину, а пізніше полетів на гвинтокрилі в оточений Маріуполь. Уже там він до останнього захищав “Азовсталь”, через постійні бомбардування заводу захисник отримав контузію. Далі – полон, 45 днів неволі й він повернувся додому. Пройшов реабілітацію і тепер знову поїде захищати Україну. З оборонцем поспілкувався журналіст “5 каналу” Віталій Залевський.
Коли Маріуполь був оточений росіянами, Олег із позивним “Домовий” прилетів туди на гелікоптері. Спочатку там точилися запеклі міські бої, а останньою точкою оборони українських військових став завод “Азовсталь”.
“Було завдання одне – витримати, тримати місто, як можна довше. Тому, так, були добровольці, котрі летіли туди. Треба було підкріплення. Бо разом з живою силою йшла і зброя”, – розповів боєць полку “Азов” Олег “Домовий”.
Олег не сказав дружині, що полетів обороняти Маріуполь. Про це Жанна дізналася від побратима чоловіка. Жінка хотіла пробратися в оточений Маріуполь, щоби побачити Олега бодай на мить.
“Я знайшла чоловіка, волонтера, який їхав туди забирати людей. Я думала, поки вони туди, я туди. Я не можу правда. Я не можу без нього, бо йому тяжко. Я знала, що він не їсть, що їм там нічого їсти”, – згадує дружина Олега Жанна.
Та вже згодом Жанна побачила у соціальних мережах відео, на якому Олег іде здаватися в полон.
Захисники “Азову” до останнього героїчно тримали оборону, та наприкінці травня виконали наказ і здалися в полон, щоби врятувати поранених.
“Виходили по наказу нашого Президента для того, щоб зберегти сили і людей. Бо воювати вже майбу було нічим, просто не було”, – згадує боєць полку “Азов” Олег “Домовий”.
Під час боїв на заводі Олега контузило. Чоловік був у тяжкому стані, не міг говорити, а половину тіла паралізувало. Оборонець пробув у полоні 45 днів. А наприкінці червня – потрапив у список на обмін. Після полону захисникам треба лікувати не тільки тіло, а й душу, говорить завідувачка клубу у військовому шпиталі Ольга Добровольська. Для поранених воїнів проводять концерти та зустрічі із зірками, щоби вони забули жахи, які довелося пережити. На одному з таких заходів Ольга познайомилася з Олегом.
“У нього ще рука не рухалася, він ходив ще ногу затягував. Але йому це сподобалося. Тут, коли не попав, був на перевязці, десь з лікарем. Тут же кожен ходить до інших лікарів, тут черги десь треба посидіти. Приходить і каже “Ну, це ж треба. Я хотів побачити, а що там було”, – розповідає завідувачка клубу у військовому шпиталі Ольга Добровольська.
Олег побував у різних військових шпиталях. Говорить, що лікарі зробили неможливе для його здоровя, та єдине, чого бракує – психологів і психіатрів.
Олег «Домовий», боєць полку «АЗОВ»
“Кожен боєць проходить свій ад, на жаль. І воно ламає дуже сильно психіку. Воно ламає дуже сильно відносини до всього”, – каже боєць полку “Азов” Олег “Домовий”.
“Спеціалісти є, але їх не вистачає, тому що, на мою думку, переважна більшість бійців потребує психологічної допомоги”, – пояснює волонтерка військового шпиталю Наталя Козіна.
Нині Олег уже завершив реабілітацію і готовий знову захищати Україну від навали рашистів.
5 канал