Головна Інтерв'ю АЗОВ 2022

Пілот ЗСУ, який брав участь у вильотах на «Азовсталь» у Маріуполі, розповів про хід секретної операції

Анастасія Гурін | ZN.UA

Кожен політ готувався індивідуально: хтось знав про нього за тиждень, а хтось дізнавався за кілька годин.

Генштаб ЗСУ опублікував інтерв’ю з одним із українських пілотів, які літали в заблокований Маріуполь із допомогою захисникам міста. За словами пілота, операціями керувало Головне управління розвідки Міноборони України, тому всі вони були секретні. Через це часу на розуміння і дослідження всіх нюансів не було навіть в екіпажів.

«Була секретна операція, часу на з’ясування всіх нюансів було небагато для екіпажу. ГУР давали за невеликий проміжок часу багато інформації та розвідданих. У когось була доба, у когось тиждень на підготовку, а у когось були лічені години», – розповідає пілот.

Він додав, що кожен політ готувався індивідуально. Головна складність — допомогу потрібно було доставляти на 100 км в глиб контрольованої окупантами території з насиченою протиповітряною обороною.

«Це було не те, що складно. Це було майже неможливо виконати. Згідно з тактикою, згідно з усіма математичними розрахунками це було майже неможливо виконати, але практика показала, що це можливо виконати, і ми виконували. Тільки в зоні посадки було три різних ракетно-зенітних комплекси, які перекривали зону посадки та зону поразки», – зазначив пілот.

Пілот додав, що найбільше хвилювання було тоді, коли екіпаж йшов до гелікоптера, але в процесі польоту це вже сприймалося як робота.

Він також розповів, що пілоти намагалися пройти зону поразки ППО та не заходити до неї. Однак, траплялися ситуації, в яких це неможливо було зробити, зокрема, під час доставки вантажу та евакуації поранених з Маріуполя. За його словами, пілоти розуміли, що йдуть на ризик.

Під час польоту вже з Маріуполя за шість кілометрів від міста у гелікоптер влучила ворожа ракета, і один двигун відмовив. Другий вертоліт, який летів позаду, росіяни збили, і екіпаж загинув.

«На зворотному маршруті, близько шести кілометрів, за три хвилини після зльоту в мій гелікоптер влучила ракета ПЗРК і відмовив один двигун. На борту було 20 поранених. Я знав, що якщо ми сядемо в полі, то як їх забирати, як евакуювати. Потрібен був інший гелікоптер. А це вже незапланована операція і це було неможливо. На жаль, інший гелікоптер, що йшов позаду, йому пощастило менше, весь екіпаж загинув», — розповів пілот.

Факти

Джерело

Сайт Will live існує завдяки Вашій фінансовій підтримці. Дякуємо за допомогу!
Mono 4441 1111 5159 9705

попередня стаття“Богдан освідчився на Азовсталі: “Люблю тебе більше за життя. Чи згодна зі мною одружитися?”
наступна статтяГотували їжу на антисептиках, мились під дощем.