Головна Азовсталь

Офіційно. Відбувся обмін військовополоненими захисниками «Азовсталі»: коментар Асоціації

21 вересня відбувся вже другий обмін захисників «Азовсталі», здійснений зусиллями Президента України Володимира Зеленського та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. В рамках обміну додому повернулося 108 бійців полку «Азов», загалом обміняли 215 військовослужбовців – захисників «Азовсталі». 124 захисники, звільнені з полону, належать до офіцерського складу, 89 – до рядового й сержантського складу. Згідно з інформацією Координаційного штабу, серед звільнених – військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби, ДССТ, а також двоє цивільних.

В тому числі з полону повернулися командири гарнізону «Маріуполь»: Денис Прокопенко «Редіс», Святослав Паламар «Калина», Сергій Волинський «Волина», Денис Шлега та Олег Хоменко – вони, згідно з домовленостями, знаходяться в Туреччині.

Асоціація родин захисників «Азовсталі» була присутньою на обміні та мала змогу зустріти героїв.

Наразі обміняні військовослужбовці розподіляються по медичних закладах України, де вони отримуватимуть первинну медичну допомогу. Асоціація родин захисників «Азовсталі» просить суспільство та засоби масової інформації не турбувати героїв та дати їм час для адаптації. Зараз в пріоритеті – відновити здоров‘я військових після полону, забезпечити необхідною психологічною допомогою, та дати їм можливість насолодитися спілкуванням з родинами.

Асоціація родин захисників «Азовсталі» продовжує свою діяльність у напрямку звільнення з полону всіх оборонців «Азовсталі». Сьогодні ми стали ще на крок ближчими до нашої мети, та допоки не будуть звільнені всі герої – ми не спиняємося ні на хвилину.

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело