Головна Політики

Один із керівників ТрО “Азов” Максим Жорін в інтерв’ю італійському виданню “ANSA” про власний життєвий шлях…

Максим Жорін: Путін називає нас нацистами, щоб виправдати масові вбивства

Один із керівників ТрО “Азов” Максим Жорін в інтерв’ю італійському виданню “ANSA” розповів про власний життєвий шлях, історію створення славетного полку “Азов” та про те, навіщо Путін вигадав “українських нацистів”. Наводимо переклад статті українською мовою.

“Путін називає нас нацистами, щоб мати привід вбивати українців. Наша мета – зберегти Україну та її єдність і цілісність» – каже Максим Жорін.

Максим Жорін – третій командир славнозвісного полку “Азов”, 32 роки, родом з Донбасу. Жорін керує близько двома тисячами солдатів. Зараз вони знаходяться на околицях Києва, та саме звідти, в інтерв’ю для “ANSA”, Максим Жорін пояснює свою версію створення полку, який від самого початку війни став однією з причин для так названої спецоперації з «денацифікації”, яку оголосив Кремль для виправдання вторгнення в Україну.

«Зараз я в Ірпені. За останні кілька днів ймовірність атак з боку Росії поступово зменшилася. Ми вже знищили декілька російських танків та багато іншого спорядження. Все потонуло в річці і зараз це все плаває там, разом із рибою”, – пояснює Жорін.

Він з’явився на інтерв’ю у традиційній уніформі полку “Азов” – з гербом, який називається “вовчий крюк” та належить до німецької символіки, яка також використовувалася нацистами.

“Але це визначення – лише інструмент путінської пропаганди. Немає нічого спільного між нами та нацистським або фашистським рухом”, — каже він.

Полк Азов – це “дитина” революції на Майдані 2014 року, який нині має одну зі штаб-квартир у Маріуполі. Хоча, як пояснює командир, “з початком великої війни, наші підрозділи з’явилися в усіх великих містах країни: Харків, Миколаїв та Одеса”.

Жорін родом з Луганської області та категорично заперечує спроби Москви провести референдум та анексувати Донбас.

“Я прожив там 18 років і знаю правду. Якщо коли-небудь там відбудеться референдум, це буде повним фейком, а путін підрахує потрібні йому голоси”, – наголошує він.

Говорячи про змучене місто Маріуполь, де саме полк “Азов” був вирішальною силою для вигнання росіян у 2014 році, Жорін виражає обережний оптимізм.

“Небагато людей живе у місті зараз, але воно знаходиться під контролем України. Коли ми перемогли у 2014 році, це була ганьба для путіна, і зараз це може повторитися знову”, – пояснює він.

У 2014 році Жорін воював у Маріуполі, і звільнення міста ознаменувало початок його стрімкої військової кар’єри під егідою лідера Андрія Білецького. З 2017 року він долучився до політики, ставши членом націоналістичної партії “Національний Корпус”, у якій зараз обіймає посаду начальника штабу.

Відносини між полком “Азов” та думкою європейської громадськості є, як мінімум, бурхливими. На цей момент, понад місяць у війні, Жорін визнає, що західна військова допомога є дуже корисною для України. Особливо беручи до уваги, що західна зброя та обладнання набагато прогресивніші, ніж російські.

“Так, допомога Європи стала суттєвого для нас зараз. Російські солдати дурні та використовують зброю з часів Радянського союзу. Європа, до всього, могла б допомогти нам також у зборі логістичної інформації, починаючи з того, що зараз відбувається у Маріуполі”, – пояснює Жорін.

За його словами, доконаним фактом є те, що путін вже переможений: “Він хотів використати свою пропаганду проти нас з метою захопити Україну за 2 дні, але його пропаганда була слабкою. Путін хотів нас роз’єднати, а в результаті – об’єднав українців. Зараз кожен українець – це “Азов””.

Тероборона АЗОВ

Джерело

<<Із блокадного Маріуполя. Історії бійця @diplomat4308 з полку “АЗОВ”
>>Звернення заступника командира полку «АЗОВ» стосовно ситуації в Маріуполі