Не розказуємо про лелек: зірки поділились, як говорять з дітьми на інтимні теми

Діти ставлять батькам дуже багато запитань. Знаменитостям також доводиться говорити з дітьми про секс. «Зірковий шлях» на каналі «Україна» з’ясував, чи розмовляють вони на інтимні теми, і які слова добирають для таких розмов.

Музикант Тарас Тополя, який у шлюбі зі співачкою Альошею виховує двох синів, вважає, що із сексуальним вихованням важливо не зволікати.

«В цій ситуації ми з Оленою ніколи не вигадували ніяких дурниць і не розказували, що там капуста, якісь лелеки. Ми завжди казали, що ви народилися з великої любові. Я кохав маму і потім в животику в якийсь момент появилися ви. Спочатку ти, Ромашка, потім ти, Марко. Там ви були 9 місяців, потім вилізли, сказали нам: «Привіт!». Поступово будуть рости, будемо показувати, розказувати і що таке презерватив. Мені в 6-7 років мама уже дала книжку, в якій були намальовані картинки», — ділиться на каналі «Україна» Тарас Тополя.

Ресторатор Микола Тищенко також активно готується до відвертих розмов із дворічним сином Давидом. Чоловік вважає, що найперше, чого він має навчити сина – бути відповідальним.

«Я про це говорю, навіть я перечитав декілька книжок, як виховувати дитину у 14. Батько повинен розмовляти з сином про це особисто. Я йому кажу, як є», — говорить «Зірковому шляху» Тищенко.

Телеведуча Лілія Ребрик теж вважає, що тема сексу в розмовах із дітьми – не табу. Тому своїй 7-річній доньці Діані уже дещо пояснювала.

«Ми ніколи не приховували якісь речі. Ясна річ, що ми говорили якось більш простими речами, простими поняттями. Вона знає, що діти беруться від того, що дуже багато треба цілуватися. І коли вона дуже довго просила народити їй сестричку, саме сестричку вона хотіла, вона замовляла її, то вона казала: щось ви мало цілуєтеся. Про секс ще не було запитань. У неї навіть така філософія була, що вона щаслива народилася, тому що її народила щаслива мама. Я пам’ятаю, коли вона це сказала, я думаю – боже, які розумні зараз діти, яка правда», — говорить зірка.

Для шоумена Дяді Жори питання сексуального виховання дуже актуальне, адже в родині підростає троє дівчаток. І з ними татусь уже давно веде розмови на ці теми. Хоча й зізнається, що більше обов’язків у цьому плані покладає на дружину.

«У нас це почалося раніше, ще з дитинства. Я вже з 5 років говорив про секс з дітьми, щоб вони були підготовлені. Вони не розуміли тоді. Зараз якраз такі різновікові категорії, дорослій вже 17 відсвяткували, середній буде скоро 13, і от маленька – буде 2. З маленькою ще рано говорити про секс. А дорослі вже…вони, авжеж, це більше з мамою, бо дівчата більш находять спільну мову з мамою», — ділиться шоумен Дядя Жора.

«Ми з доньками подруги, тому говоримо відкрито. В нас дуже гарні відносини. Ну і зараз час інтернету, вони все знають, знають, що можна дивитися, що ні. А що спитатися у мами. Тому в нас це все вільно, але вони знають, де є межа», — додає дружина зірки Наталя Мічковська.

Подружжя Тамерлана та Альони Омаргалієвої вважає, що розмови про секс зі своїм сином будуть проводити разом. І вже обмірковують, як це зробити правильно.

«Нашому пацану вже пішов 6 рік, ця тема вже актуальна. Тому що зараз з кожним роком діти все раніше дорослішають, розвиваються. Я думаю, що в школі, клас 5-6 вже потрібно звертати на це увагу. Звичайно, будемо говорити. Я сподіваюся, що прийде цей момент і ми так в жартівливій формі обіграємо цю ситуацію», — говорить дует TAMERLANALENA.

Співачка Оля Цибульська зізнається, що в дитинстві всю необхідну інформацію про стосунки отримала від батьків.

«Я дуже пізня в цьому сенсі дівчинка. В 21 рік я вважала, що сексом треба займатися один раз і для того, щоб народити дитину, і була в цьому переконана на 100%. Але ми з батьками вдома говорили про секс. І мене декілька спеціалістів налаштували на те, що дитина із 4 до 6 років вже починає себе усвідомлювати, як сексуальну одиницю, як чоловік і жінка, і можуть виникати питання різного характеру. На них не треба відповідати цитатами із Камасутри, але говорити треба правду, тільки в дитячій формі. Тому десь можливо я готова, але я боюсь цього дня, правда», — розповідає Оля Цибульська.

Ведуча та психолог Наталія Холоденко, попри те, що сама вже багато років допомагає людям вирішувати проблеми, а на розмову із сином про секс так і не наважилася. Про що дуже шкодує.

«Я ще не говорю з Ларіоном на ці теми, а пора було почати говорити ще 2 роки тому. Тому що чим раніше дитина взнає про секс, тим більше вона захищена від різноманітних нападок педофілів, яких дуже багато. Я ще в цьому плані така підвищено тривожна, тому що я працювала на проектах 4 роки з цими злочинцями. І тому це взагалі окрема болісна тема для мене», — ділиться Холоденко.

Коли починати розмови із дітьми про секс – справа самих батьків. Головне – не проґавити момент, щоб важливу інформацію вони отримали від близьких їм людей, а не з екранів сумнівних сайтів чи з уст іще більш сумнівних друзів.

Дивіться програму «Зірковий шлях» в ефірі каналу «Україна»!