Головна Асоціація

На Софійській площі у Києві Асоціація родин захисників «Азовсталі» встановила скульптуру-символ стійкості українських військовополонених з «Азовсталі»

20 травня Асоціація родин захисників «Азовсталі» відкрила на Софійській площі інсталяцію, присвячену мужності оборонців Маріуполя. Символ рук полонених, закованих в кайданки, за місяць створили скульптор Ян Беспалько в команді митців Наталії Башкатової, Анастасії Семененко, Дениса Петришина, Валентини Ярощук, Дарини Дриги та Володимира Третьяка за підтримки бетонної майстерні TVERDO на Арт-Завод Платформа.

За словами митців, скульптура символізує віру та незламність героїв, які знаходяться в полоні, але також покликана показати їх рідним, що світ та Україна бачить ці страждання, співпереживає та докладає всіх зусиль для того, щоб повернути коханих людей. Такі меморіали є в Британії, Австралії, Фінляндії, Малайзії та Франції. Тож, відкриваючи цю інсталяцію, ми також проводимо межу між нами та окупантами – ми шануємо своїх героїв: живих, загиблих та невільних.

Під час відкриття інсталяції свої промови на підтримку полонених та їхніх родин сказали: захисники «Азовсталі» з «Азову» – Руслан «Давід» Сербов та Дмитро «Дипломат» Андрющенко, парамедикиня Юлія Паєвська «Тайра», сестра в.о. командира 36 бригади Сергія Волинського Тетяна Харько та представниці Асоціації Ольга Андріанова, Євгенія Синельник та Катерина Прокопенко.

Асоціація родин захисників «Азовсталі» дякує всім присутнім за підтримку та наголошує на тому, що інсталяція стоятиме на площі допоки весь гарнізон «Маріуполь» не повернеться додому.

Особливу подяку за сприяння в організації заходу висловлюємо:
Технічна допомога – ЖаннаЮрій та Topcosmetics

Звук – Зінтеко

Державне сприяння:
• Поліція діалогу, особливо – Тимур Брикульський;
• Начальник відділу превентивної комунікації Києва (за поміч в сприянні живлення і тд);
• Заповідник Софія Київська (живлення);
• КМДА, Віталій Кличко, Олексій Комаров;
• Світлана Липовська (заст. Головного архітектора).

📸 Yurii Stefanyak

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело