Моделі Наталія Гоцій і Анна Андрес закликають жінок взяти участь у флешмобі #рожевий_жовтень

Українська супермодель Наталія Гоцій і володарка титулу «Міс Україна Всесвіт-2014» Анна Андрес напередодні The Breast Cancer Awareness Month (15 жовтня) і Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози (20 жовтня) організували флешмоб #піклуванняЦеЛюбов і закликають жінок взяти в ньому участь.

Відомі красуні нагадують про необхідність обстеження у мамолога.

«Жовтень – це всесвітній місяць обізнаності про рак молочної залози. Я прошу, щоб кожна з вас звернулася до близької вам людини, до людини, яка не байдужа, з рекомендацією пройти огляд. Допоможи їм обрати шлях усвідомленості! Попри небезпеку діагнозу, при умові раннього виявлення половину випадків захворювання можна попередити. Відправ це посилання тому, кого любиш, про кого піклуєшся: матері, сестрі, доньці, подрузі. Рання діагностика здатна зберегти найцінніше – життя», — говорить супермодель Наталія Гоцій.

У жовтні по всьому світу проходять акції та інформаційні кампанії за участі відомих людей, покликані привернути увагу до проблеми діагностики та лікування цієї хвороби.

В Україні щороку діагностується близько 15 тис. нових випадків захворювань. Найвищі показники захворюваності на рак молочної залози серед українок у віці понад 60 років, хоча вже з 30 років значно частішають випадки захворювання – хвороба «молодшає».

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, щотижня близько 110 українок помирають від цієї хвороби. Діагноз, поставлений на I стадії, піддається лікуванню у 95% жінок, II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується.

Відео: