Головна Маріуполь

Маріуполь перебуває на межі епідемічної та екологічної катастроф через трупну отруту

Про це заявила Людмила Денісова. Що саме сказала омбудсменка:

🔻 Після того, як росіяни запустили пошкоджені системи водопостачання, вода вилилася на поверхню та почала розмивати поховання вбитих маріупольців у місті.

🔻 Виникла висока загроза потрапляння трупної отрути, бактерій, мікобактерій туберкульозу та інших збудників хвороб, які могли бути у померлих, у водопровідну систему, підземні джерела та у річки й море.

🔻 Питна вода змішується зі стоками та стає непридатною для споживання.

🔻 Російські загарбники перетворили місто на сміттєзбірник. Оскільки побутове сміття немає чим вивезти вже два місяці, його почали викидати поряд з будинками. Сміття, затоплене водою, призводить до росту патогенних бактерій.

🔻 Через розірвані ракети та авіабомби, ґрунти й підземні води тепер забруднені хімічними речовинами та важкими металами.

💬 «Це загрожує масовими отруєнням та епідемією інфекційних хвороб для маріупольців, а наслідки для довкілля будуть проявлятися роками не лише в Україні, а й за її межами», – підсумувала Денісова.

SPRAVDI

Джерело

попередня стаття«Українці люблять свободу і в жодному разі не стануть на коліна» – захисник Маріуполя з позивним «Скорпіон»
наступна статтяВчора з Маріуполя до фільтраційного табору у Безіменне було депортовано 313 людей, зокрема 55 дітей.