Головна Маріуполь

Маріуполь. На зараз

Маріуполь. На зараз. ч.1

Азовсталь. Кровоточаще серце Маріуполя – без змін. Плекаємо надію на евакуацію під егідою ООН. Але поки обстріли не замовкають навіть вночі.

Марійуполь 28 квітня

Маріуполь. На зараз. ч.2
Через блокаду та знищення окупанти перетворюють місто сміттєзбірник. Сміття не вивозять (немає чим) понад півтора місяця. Очисні споруди каналізацію та насоси не працюють. На фоні потепління, підняття ґрунтових вод та за відсутності медичної допомоги місту загрожує різке погіршення епідеміологічної ситуації. Мер Маріуполя Вадим Бойченко наголошує: Окупанти не в змозі забезпечити наявне населення продуктами, водою та медикаментами. Або просто не зацікавлені в цьому. Вони блокують всі спроби евакуації. А без цього люди будуть помирати. Адже зараз в зруйнованому Маріуполі середньовічні умови життя. Потрібна негайна та повна евакуація як єдиний спосіб.

Маріуполь. На зараз. ч.3
Окупанти намагаються запустити роботу другої школи. Спочатку мова йшла про школу  №5 в Лівобережному районі. Але зараз обрано школу №41.
Стан школи на зараз можна побачити на фото – в таких умовах окупанти збираються «навчати» дітей. З хороших новин – протягом двох тижні окупанти не можуть знайти людину на директора школи та зібрати хоч який за кількістю склад вчителів.

Маріуполь. На зараз. ч.4
Продовжуються розбори завалів Драматичного театру. На зараз окупанти вдались до примусу місцевих на проведення робіт. Умовно офіційні особи бананової республіки «днр» беруть участь лише у вивозі тіл загиблих. Роботу цивільних контролюють російські військові.
Маріуполь. На зараз. ч.5
Під контролем окупантів запрацювали «обнали – банкомати». Так, у приміщенні колишнього АТБ в Лівобережному районі маріупольці можуть обміняти безготівкові кошти на готівку у «потрібної людини» по курсу 2 до 1. Тобто фактичний «обнал» під дахом окупантів під 50 відсотків. Повідомляють, що обнал відбувається шляхом переведення коштів з карткового рахунку через мобільні застосунки наших банків, зокрема через Приват 24. Виникає питання, як і звідки готівкова гривня і хто людина, що співпрацює з окупантом, але впевнен що СБУ окремо контролює таку ситуацію.

Маріуполь. На зараз. ч.6
В приміщенні Центрального відділку поліції окупанти під виглядом «пенсійного фонду та соц. служб» почали активний збір даних маріупольців. В ході «реєстрації» збираються дані не тільки про особу та майно, але й родичів, які можливо знаходяться не в Маріуполі. З огляду на тенденції, такі дані надалі будуть використані для пошуку людей, що шантажу, вербування та вимагання грошей з близьких, що виїхали або мешкають за межами Маріуполя. Тому будьте уважні до дзвінків та повідомлень – при першій підозрі

Андрющенко Time

Джерело

попередня статтяЗвернення від заступника командира полку «Азов» капітана Святослава Паламара, Калини, з приводу ситуації в Маріуполі сьогодні
наступна статтяІз блокадного Маріуполя. Історії бійця @diplomat4308 з полку «АЗОВ». № 118