Головна Маріуполь

Маріуполь. На зараз.

Ч. 1 Азовсталь.

Вчора окупанти продовжували спроби штурму Азовсталі (на фото). Знов було перекрито рух в Лівобережному районі від парку Веселка. На штурм окрім живої сили було кинуто багато важкої техніки, зокрема танків. Успіху не досягнуто, тому обстріли та бомбардування тривають.

Щодо евакуації. Просимо всіх очікувати на офіційну інформацію і з розумінням ставлячись до актуальності та наших спільних переживань утримуватись від висвітлення подій, навіть якщо вам стало щось відомо. Це дуже делікатна справа, тому дайте всім спокійно робити свою справу і не провокуйте формального приводу для зриву. Дякуємо за розуміння.

Ч. 2 Націоналізація та перепис майна.

«Націоналізація». Вчора вперше ватажок Пушилін заявив про намір в травні розпочати роботу порту. Це черговий раз підтверджує інформацію про намір «націоналізації» майна України до росії та її сателітів. Окрім того, в приміщенні маріупольської школи #9 окупанти розпочали попередню інвентаризацію / перепис нерухомого майна фізичних осіб. Попри публічне заперечення, окупанти проводять перепис багатоповерхівок та інформації по вцілілих квартирах, їх власниках. На цьому етапі вони намагаються залучити та отримати інформацію від голів ОСББ. З урахуванням доступу до паперових реєстрів БТІ все це виглядає не лише, як інвентаризація, але більше як збір даних щодо позиції та місцеперебування власників.

Ч. 3 Інформаційні атаки

Триває посилена інформаційна атака щодо «покращення життя в Маріуполі». Аби не малювати фарбами – давайте просто цифри, які дуже показово висвітлюють рельний стан речей від «покращення».

Хліб. Для забезпечення 350 тис. маріупольців соціальним хлібом в перший тиждень війни Маріупольська міська рада спільно з бізнесом запустила пекарню. За добу випікалось хліба (до знищення пекарні обстрілом окупантів) – 30 тон хліба.
Росія запустила пекарню бо забезпеченню хлібом Маріуполь, Волноваху та навколишні селища. За добу випікається – 2 тони хліба. При тому населення лише Маріуполя складає джо 130 тис. осіб, окрім того в Мангушському районі зараз мешкає не менш 30 тис. осіб.

Це порівняння і є найкращою демонстрацією справжнього стану справ.

Ч. 4 ‼️Фільтрація‼️.

Фільтраційні заходи посилюються. В’їзд в місто навіть з папером про фільтрацію можливий лише за умови реєстрації в Маріуполі або наданням доказів, що слідуєш до родичів умовно першої лінії – батьки, діти. В’їзд з обґрунтування «за чоловіком» неможливий – окупанти ані впускають, ані не випускають чоловіків. За умови наявності паперу про фільтрацію найпростіший спосіб в’їзду через с. Виноградне, через що на в’їзд великі черги (посилена перевірка). Також окупанти запровадили додаткові пункти перевірки в середні міста, де також проводять додаткові перевірки. Найпотужніші заходи фільтрації в Лівобережному районі. Так, навіть за умови відкриття проходу, пересування по прПеремоги або Меотіди від парку Веселка дозволено виключно після перевірки на блок-посту, влаштованому в районі розбомбленого Мультіцентру.

Також. В будь-який момент в будь-якої частині міста вас можуть зупинити і вимагати документи на перевірку.

На околицях (Мирний, ВолонтерівкаВіноградне) до фільтраційного табору у Безіменне вивезли майже всіх чоловіків. Навіть після проходження фільтрації їх вже понад тиждень не випускають додому. Продовжуємо з’ясовувати причини та наслідки.
Фільтраційних органів в середині Маріуполя немає. Для проходження фільтрації, без чого надалі перебування в місті стає ускладненим, треба самостійно дістатись фільтраційних органів (або в 4 фільтр табори, або до відповідних точок фільтрації на окупованої території). Для спрощення процесу від колишнього «Метро» в Центральному районі та від школи #5 Лівобережного району щодня відправляються автобуси «МЧС ДНР» в Старобешеве Донецької області, де й проходить фільтрація. Після фільтрації там можна або самостійно повернутись в Маріуполь (транспорт не надається, тобто автобуси в один кінець), або обрати шлях депортації до росії. Принаймні, на відміну від таборів в Мангуші/Ялті/НікольсокмуБезимянне відсутен приму депортації.

 Ч.5 Безпека.

Сьогодні окупанти знов закрили квадрат Лівобережного району від Парку Веселка. Це може бути пов’язано з черговою спробою штурму Азовсталі або вуличними боями. Прохання повідомити своїм або просто утримуватись від знаходження поруч через небезпеку під потрапляння під обстріл.

Ч.6 Зв’язок.

Попри обіцянки, окупанти припинили безкоштовну видачу сім-карт свого говнооператора «Фенікс». Придбати картки модна в Мангуші, але черга на отримання по запуску вже перевищує 2 тисячі. В день максимум видають до 100-150 карток.

Додатково – поповнення рахунку на «феніксу» з українського або європейського (навіть росіянського) рахунку неможливо. Виключно з окупованої території. До речі ще одне «покращення життя».

В трьох точках wi-fi з’являється два рази на день: з 8 до 9 та з 14 до 15 годин. Враховуйте це в намаганні виходу на зв’язок з близькими.

Андрющенко Time

Джерело