Головна Азовсталь

«Маріуполь — це ваша Масада»

Подвиг оборонців Маріуполя у 2022 році став потрясінням для усього світу. У цьому запеклому опорі російській окупації різні народи світу бачили паралелі з різними епізодами власної історії, порівнюючи українських героїв сьогодення зі своїми героями минулого. Всіх їх об’єднувало одне — безкомпромісна, подекуди приречена боротьба за свою незалежність. Чин людей, які в битві за свою свободу, жертвують усім, пронизує всю історію. Є її головним нервом.

Ілля Самойленко та Юлія Федосюк

На півдні Ізраїлю, неподалік міста Арад, височіє Масада — фортеця, яка вже 2000 років для євреїв є символом опору іноземній окупації.

У 66 році н.е. Юдея вже багато років знаходиться під окупацією Риму. Повсталі євреї з руху зелотів захоплюють Масаду, де знаходився римський гарнізон. Після цього фортеця стала базою сикаріїв — найрадикальнішого крила зелотів.

У 70 році н.е., коли римляни взяли Єрусалим, повністю зруйнувавши місто та Другий храм, Масада стала головним бастіоном повсталих євреїв. 1000 чоловік (серед яких жінки і діти) 3 роки стримували римську облогу. Про ці події розповідає очевидець та учасник війни з римлянами Йосип Флавій у своїй книзі «Юдейська війна».

Ілля Самойленко АЗОВ

Зрештою, римським військам вдалося пробити оборонні укріплення фортеці. Один з вождів сикаріїв Елазар бен-Яір звернувся до оборонців Масади та їх родин із закликом вбити один одного, щоб не потрапити до рук римлян. Останній з сикаріїв, який залишився в живих, підпалив фортецю, а потім також вбив себе.

Римляни захопили Масаду, але підкорити собі повсталих євреїв, які боролися за свободу, так і не змогли.

І коли сьогодні в Ізраїлі ми розповідаємо про оборону Маріуполя, ізраїльтяни, розуміючи, в першу чергу, військові відмінності війни 2000 років тому і сьогодні, постійно повторюють: «Маріуполь — це ваша Масада».

І ми обов’язково повернемось туди.

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело

Сайт Will live існує завдяки Вашій фінансовій підтримці. Дякуємо за допомогу! Mono 4441 1111 5159 9705

попередня статтяАсоціація родин захисників «Азовсталі» втілила черговий проєкт, присвячений пам’яті полеглих героїв Маріуполя
наступна статтяГерої України: “Юра завжди казав, що найгідніша смерть – загинути в бою”, – сестра загиблого азовця Юрія Лучечка