Головна Азовсталь

Командиру “Азова” вдалося поговорити з дружиною

Олена Рощіна | Українська правда

Командир полку Нацгвардії України “Азов” Денис Прокопенко зателефонував своїй дружині Катерині, яка також отримала інформацію, що росіяни утримують українських бійців у задовільних умовах.

Джерело: Катерина Прокопенко у коментарі “The Guardian

Деталі: Після виходу з заводу “Азовсталь” у Маріуполі Денис Прокопенко (Редіс) зміг коротко зателефонувати своїй дружині Катерині. Чи міг він говорити вільно, невідомо.

Пряма мова: “Він сказав, що у нього все добре, і запитав, як я.

Я чула з інших джерел, що умови більш-менш задовільні. Їх годують, дають воду. Умови відповідають вимогам і за цей короткий період вони не зазнали насильства.

Що буде далі, ми, звісно, не знаємо, але на даний момент є треті сторони – ООН і Червоний Хрест – які контролюють ситуацію”.

Деталі: За наявною інформацією, більшість поранених бійців “Азову” росіяни утримують у в’язниці в селі Оленівка, а менша група важкопоранених бійців перебуває в лікарні міста Новоазовськ на окупованій частині Донецької області.

Прокопенко повідомила, що, наскільки їй відомо, нікого з бійців до Росії не вивозили.

Катерина Прокопенко заснувала незалежну організацію для підтримки бійців з “Азовсталі”, а це не лише “Азов”, а й морпіхи, і прикордонники, і поліцейські.

“Мета організації – організовувати щотижневі дзвінки з ув’язненими, розвінчувати російські фейки про наших хлопців, забезпечити їхнє задовільне становище: ліжко, ліки, воду та їжу, а також агітувати за їх швидке звільнення”. – розповіла Катерина.

За даними “The Guardian”, щонайменше 1000 українських бійців, у тому числі членів батальйону “Азов”, минулого тижня були перекинуті на територію, яку контролює Росія, після чого російські війська захопили металургійний завод “Азовсталь” у Маріуполі.

Раніше єдині новини про умови перебування захисників Маріуполя надходили від росіян. Міжнародний комітет Червоного Хреста, який займається моніторингом умов утримання військовополонених, не коментував ситуацію.

Українська правда

Джерело

Сайт Will live існує завдяки Вашій фінансовій підтримці. Дякуємо за допомогу! Mono 4441 1111 5159 9705

попередня статтяПолонених з “Азовсталі” утримують у більш-менш задовільних умовах — дружина Прокопенка
наступна статтяРозмови про обмін “передчасні”? Яка доля бійців з “Азовсталі”