Головна Асоціація

Його з полону врятувала любов: присвячується памʼяті колишнього бранця кремля Ігоря Козловського

У ніч на 6 вересня через серцевий напад помер 69-річний український вчений та релігієзнавець Ігор Козловський. Відмовившись на початку війни покидати рідну Донеччину через свої проукраїнські погляди, у січні 2016 року Ігор опинився у ворожому полоні, де провів довгих 700 днів.

У полоні Козловський переніс винесення обвинувального вироку, за яким його мали ув’язнити на 2 роки та 8 місяців. Тоді українська громадськість підтримала вченого та стала на його захист. Так світом пройшла масштабна акція #FreeKozlovskyy. Після звільнення з полону 2017-го Ігор Анатолійович працював старшим науковим співробітником у відділенні релігієзнавства Інституту філософії НАН України.

В одному з інтервʼю колишній бранець окупантів назвав себе «боржником любові» – любові рідних, яка, на його думку, врятувала його від загибелі у полоні: «Я знав, що мене шукають, що мене чекають, що вони моляться за мене. Тому я є боржником їхньої любові. Це було моє внутрішнє усвідомлення того, що я є боржником любові. Цей борг не можна оплатити, він нескінченний. Тому, як би ти не намагався, ти ніколи його не наповниш».

У грудні 2022 року, під час вручення нашій Асоціації нагороди «Найкраща громадянська позиція» від видання «Українська правда», Ігор Анатолійович висловив свою підтримку та захоплення боротьбою рідних захисників Маріуполя за свободу наших героїв, що назавжди залишиться теплим спогадом про нього в серцях всіх нас.

Асоціація родин захисників «Азовсталі» висловлює співчуття родині та близьким Ігоря Козловського у звʼязку з вашою непоправною втратою. Світла памʼять.

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело

попередня стаття«Азов» штурмує ворожі позиції. Кадри бою від першої особи.
наступна статтяУ в’язниці робили голки з курячих кісток, аби зашити одяг. Спогади про полон “азовця” “Електрона”