ІРМА ВІТОВСЬКА: У «ПОДОРОЖНИКАХ» Я ДОЗВОЛИЛА СОБІ ВІДІРВАТИСЯ

На Новому каналі в розпалі показ комедійного серіалу «Подорожники». Його події розгортаються на житомирській трасі у двох ресторанах – української та італійської кухні. Власниці цих закладів Ірина та Сусанна запеклі суперниці. Кожна правдою й неправдою намагається зробити свій ресторан прибутковішим. Але доля вирішує зіграти з ними злий жарт – донька Ірини Аня та син Сусанни Алекс закохуються. І тепер суперниці можуть стати родичками.

Роль Сусанни у «Подорожниках» зіграла заслужена артистка України Ірма Вітовська. Заради зйомок у серіалі Нового каналу актриса приміряла образ брюнетки та опанувала італійську.

– Ірмо, довго звикали до образу брюнетки в серіалі?

– Навпаки, звикла дуже швидко. Думала, буде важче. Ми з гримером вибирали з-поміж кількох перук, але в ту, у якій довелося зніматися, я закохалася відразу. А якось навіть з’явилася в образі Сусанни на Всеукраїнському форумі «Відкритий діалог». У мене було обмаль часу – лише півтори години, аби доїхати, виступити та повернутися на знімальний майданчик. Тож вирішила ризикнути. І оскільки тема моєї промови стосувалася виробництва серіалів, на підтвердження того, що якраз знімаюся в україномовній комедії, я зняла перуку. Глядачі були здивовані (усміхається).

– Це вперше Ви перевтілювалися у брюнетку?

– Вдруге. У 2013 році в мене була роль (щоправда, зовсім інший за темпераментом персонаж, ніж Сусанна), де також довелося грати брюнетку. Чомусь режисери бачать мене частіше білявкою. Хоча мені до вподоби перевтілюватися.

– Перед «Подорожниками» у Вас було більше драм, ніж комедій. Встигли скучити за останніми? І яких персонажів Вам грати комфортніше – драматичних чи комедійних?

– Головне для мене не перенасититися. Не люблю експлуатувати один і той самий жанр постійно. Коли довго граю чи то у драмах, чи у комедіях – починаю втомлюватися. А я не люблю, коли через силу. Треба запалитися.

Перед «Подорожниками» в мене справді було більше драматичних ролей, і я вже дуже скучила за комедією, тож на зйомках дозволила собі відірватися. І мене «перло» частіше, ніж Сусанну у серіалі (сміється).

– Сусанна – персонаж неоднозначний. Заради спокою своєї сім’ї вона йде на хитрощі. Які почуття викликає ця героїня у Вас?

– Як і люди, персонажі не бувають виключно позитивними чи негативними. У хороших персонажів бувають ситуації, коли вони вчиняють погано. Та й погані герої здатні на хороші вчинки. Взяти хоча б культовий фільм Люка Бессона «Леон». Його головний герой – найманий убивця, але з якою ніжністю він ставиться до своєї кімнатної рослини. Так і Сусанна – вона не завжди вчиняє правильно, але це не робить її негативним персонажем. Просто ті складнощі, через які жінка пройшла, загартували її характер. Але кожного разу в цих зламах глядачі бачитимуть дедалі більше й більше.

– Заради зйомок у «Подорожниках» Вам довелося вчити італійську. Важко було?

– Вчити італійську мову – надто гучно звучить. Я вчила напам’ять окремі фрази, які мала говорити моя героїня у серіалі. Для цього мені їх прописували українською транслітерацією. Зізнаюся, було непросто. Але з нами на знімальному майданчику працювала дівчина-перекладач. Також допомагав мій серіальний чоловік – італійський актор Алессандро Демченко. Він мене постійно хвалив, казав, що маю хорошу вимову. Та якщо фраза була надто довгою, і мені ніяк не вдавалося її запам’ятати, зізнаюся, викручувалася, як могла. То в якійсь тарілці заховаю, то на плечі Алессандро приклею. Нічого не подумайте, він мені дозволяв (сміється).

– За сюжетом, син Сусанни закохується у доньку її суперниці…

– О, так. Сусанна з тих жінок, які ще в очі не бачили невістку, а вже її ненавидять (сміється). Син для неї ідеальний. Через це у них з Іриною (героїнею Олесі Жураківської – прим. ред.) визріває ще один конфлікт. У мене також син і, зізнаюся, мені також важко уявити, якою має бути його обраниця. Добре, що Оресту до цього поки що далеко – йому лише вісім із половиною. Тому Сусанну в цьому питанні я розумію.

– Говорячи про сина, чи виявляє він бажання також стати актором?

– Спочатку він говорив, що хоче стати військовим лікарем. Потім – військовим. Але ці бажання відповідають часу, в якому ми живемо. Діти дуже чутливі, і всі новини закладаються в них.

– А Ви б хотіли, аби він став актором?

– Чесно кажучи, як Ірма Вітовська не хочу. Всі, хто у цій професії, не хочуть, аби їхні діти стали акторами чи режисерами. Але як Орест скаже – так і буде.

– А Ви пригадуєте, ким мріяли стати у дитинстві?

– Я хотіла працювати істориком-археологом. І досі цікавлюся історією. Все, що стосується минулого, дивлюся, відслідковую. Але так склалася доля, що я стала актрисою. Свою першу роль виконала у сім років у піонерському таборі. Грала П’ятачка-здохлячка, бо була дуже худюща (сміється).

– Здається, в такому віці дівчата хочуть грати роль Принцеси, а не П’ятачка.

– Ні, неправда. У дитинстві я відмовилася зіграти Еллі з казки «Чарівник Смарагдового міста». Сказала, що мені більше подобається Страшило. Як бачите, завжди тяжіла до характерних ролей (сміється). Мені вони здаються найкращими.

– Дехто з акторів, які, як і Ви, поєднує роботу в театрі та кіно, на перше місце ставлять все-таки театр. Для вас вони рівноцінні? Чи у театр «закохані» більше?

– Для мене це, як запитувати, кого я люблю більше – тата чи маму. Обох люблю однаково. Як лижниця скажу, що кіно – наче катання на гірських лижах, ти довго та наполегливо до нього готуєшся, вчишся. Телесеріал – як перегони на бігових. Вже сьогодні ти маєш бути готовим долати цей шлях. А театр я би порівняла з водними лижами. Це зовсім різні способи існування. Не можна в кіно відчувати, як у телесеріалі, там закладається зовсім інший хронометраж. Не можна працювати у театрі, як у кіно, бо там зовсім інша подача.

– Чому глядачі Нового каналу мають подивитися серіал «Подорожники», на Вашу думку?

– В основі «Подорожників» – весела та змістовна історія. І, головне, ця історія українська! У глядачів не виникне відчуття, що події розгортаються десь далеко. Ні, вони розгортаються тут, поряд із ними. Персонажі наче реальні, кожен впізнає в них себе. Додаткова причина подивитися серіал це те, що головні ролі виконують прекрасні Олеся Жураківська, з якою ми товаришуємо не один рік, Наталя Сумська, Віктор Андрієнко, В’ячеслав Довженко і ще багато-багато талановитих акторів.

СЕРІАЛ «ПОДОРОЖНИКИ» – З ПОНЕДІЛКА ПО ЧЕТВЕР О 22:00 НА НОВОМУ КАНАЛІ