Головна Підтримка АЗОВ

Хмельницькому відбулася акція «Поверніть Героїв додому»

| Суспільне

Вчетверте хмельничани об’єдналися на акції «Поверніть Героїв додому». Безстроковий мовчазний захід на підтримку українських військовополонених, зокрема «азовців», стартував 19 серпня з обласного центру. Як і планувалося, акція повторюється кожної наступної п’ятниці. Підтримали сьогодні ініціативу хмельничан на своїх локаціях жителі Ізяслава, Нетішина, Славути та Шепетівки.

Про це Суспільному розповіла голова ГО «Захист-Об’єднання волонтерів» Катерина Луцик.

Дружина військовополоненого «азовця» Надія – одна з тих, хто прийшов на хмельницький майдан Незалежності на акцію «Поверніть Героїв додому». Жінка розповіла, з чоловіком спілкувалася близько двох місяців тому. Відтоді від нього немає жодних новин.

До акції долучилися жителі Ізяслава, Нетішина, Славути та Шепетівки. Фото: Суспільне Хмельницький

«Востаннє чоловік виходив на зв’язок 13 липня. Він мені сказав, що він у Донецьку, його будуть судити, коли не знаю. Він живий, здоровий, чекає суду. З того часу новин від нього я ніяких не маю. Що, де він, і в якому стані не знаю», – розповідає Надія.

До полку «Азов» чоловік Надії пішов у 2015 році.

«Любить свою роботу, пішов туди добровольцем як тільки полк був сформований. Ці всі роки вдосконалювався, проходив курси, як і всі бійці. Він завжди любив Україну, любить Україну. У перших числах, коли почався Майдан, поїхав до Києва, потім поїхав на Схід. І з того часу, він на захисті нашої держави»,- розповідає дружина військовополоненого «Азовця».

Учасниця акції «Поверніть Героїв додому» Тетяна Волошина має багато знайомих серед українських військовополонених. У руках дівчина тримає власноруч намальований плакат з написом «Незламні».

Учасники акції нагадали суспільству, що “азовці” не забуті. Фото: Суспільне Хмельницький

«Малювала швидкоруч. Долучалася, наприклад, нещодавно в Запоріжжі на підтримку захисників «Азовсталі» була виставка, і теж я малювала картини, зібрали кошти на реабілітацію полонених, які повернулися. А тут так швиденько, хотіли передати саму суть. Те, що потрібно не мовчати. Потрібно, всьому світу нагадувати, що ми не забули, ми чекаємо. І, що нам болить, дійсно», – каже учасниця акції Тетяна Волошина.

Мовчазна безстрокова акція «Поверніть Героїв додому» в обласному центрі відбулася вчетверте. За словами голови ГО «Захист – Об’єднання волонтерів» Катерина Луцик, ініціативу хмельничан підтримують і в інших українських містах.«Сьогодні зранку мені писали з Шепетівки, Ізяслава, Нетішина, Славути. Якщо не брати регіон, то це Тернопіль, Вінниця, Львів. Вони також виходять на акції на підтримку наших військовополонених», – розповідає Катерина Луцик.

Акція «Поверніть Героїв додому» триватиме й надалі. Фото: Суспільне Хмельницький

На акцію каже, Катерина Луцик, будуть виходити до того часу, поки в тому буде потреба.

«Поки останній герой не повернеться додому. Ми не плануємо зупинятися, бо це найменше, що ми можемо зробити. І задля того, щоб військові, які знаходяться в полоні відчували нашу підтримку, вони це відчувають. І задля того, щоб нагадати нашому суспільству, що військовополонені перебувають без зв`язку, в жахливих умовах, щоб привернути до цього увагу, ми будемо продовжувати», – розповіла голова ГО «Захист – Об’єднання волонтерів».

Суспільне

Джерело

попередня статтяЗвільнений з полону “азовець”: “Я розумів, що це ніяка не евакуація” | DW Ukrainian
наступна статтяГерой Маріуполя: історія військового, який вирвався з пекла на Землі