Головна Асоціація

Делегація «Азову» та Асоціації родин захисників «Азовсталі» долучилася в Ізраїлі до показу документального фільму про події в Маріуполі

У рамках робочого візиту до Ізраїлю наша делегація у складі Іллі Самойленка та Юлії Федосюк взяла участь в показах фільму агенції Bihus info про фільтраційні табори, організовані росіянами на виїзді з Маріуполя на підконтрольну Україні територію. Покази відбулись в Тель-Авіві та Хайфі.

Документальне кіно розкриває драми звичайних маріупольців, яким довелось пройти через тортури, знущання й приниження тільки через те, що вони українці. На жаль, безліч людей не пройшли фільтрацію, їхні долі лишаються для України невідомими.

Після перегляду стрічки Юлія та Ілля поділилися своїми історіями. Офіцер «Азову» Ілля Самойленко розповів про перебіг боїв у Маріуполі, про килимові бомбардування росіянами жилих кварталів та про всю жорстокість, яку він бачив на власні очі.

Photos by Mikhail Korotkov

Представниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» Юлія Федосюк підкреслила, що в полоні перебувають ще понад 700 бійців ОЗСП «Азов». Їх не обмінюють, а тому світ повинен тиснути на Москву та сприяти якнайшвидшому поверненню героїв. Юлія підкреслила думку, що процедура екстракції полонених до третьої країни, а саме Ізраїлю, досі актуальна. Оскільки Ізраїль позиціює себе нейтральною стороною у російсько-українській війні, ця країна, на думку дружини полоненого, може взяти на себе питання гуманітарного характеру.

На зустрічах були присутні українські євреї, зокрема з Маріуполя. Вони поділились своїм трагічним досвідом та підтвердили здійснення росіянами воєнних злочинів: вбивства цивільних, викрадення жінок та дітей, катування, крадіжки та багато іншого. Зокрема на один з показів прийшла дружина полоненого бійця «Азову», яка тимчасово проживає в Ізраїлі.

Асоціація родин захисників «Азовсталі» дякує Israeli Friends of Ukraine, Анні Жаровій та фонду «Надав» за запрошення та організацію візиту і показів.

Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Джерело

попередня статтяЧому Патронатна служба не завжди готова коментувати ситуації, пов’язані з полоненими?
наступна статтяАзовець Андрій Куліков: початок війни, оборона Маріуполя, умови перебування в полоні