Головна Маріуполь

Де тримають тих, хто не пройшов фільтрацію

Багато запитань щодо долі тих маріупольців, хто не пройшов фільтрацію і зник. Нарешті ми маємо відповідь і подробиці.

Всі, хто не пройшов фільтрацію і кого визнано «неблагонадійним» у фільтраційних таборах під Маріуполем доставляють у приміщення колишньої
виправної колонії №52 у с. Оленівка Донецької області (окупована територія з 2014 року) або у відому тюрму «Ізоляція» в Донецьку. Колонія в Оленівці для тих, хто не проходить службу у лавах ЗСУ, НГУ та інших правоохоронних органах. Тут тримають рідних військових, колишніх працівників правоохоронних органів, активістів, журналістів і людей, яки просто викликали підозру (включаючи просто наявність патріотичних татуювань).

Мінімальний строк ув’язнення 36 діб. До речі, саме 36 діб відведено окупантами на процедуру фільтрації, тому це «офіційно» не ув’язнення, а фільтрація.
Умови утримання. Приміщення тюрми переповнені. При плановому ліміті колонії в 850 осіб зі слів свідків, на сьогодні там утримується не менш 3 тис. людей. Переважно з Маріуполя та Маріупольського району. Приміщення наповнені людьми так, що немає змоги лягти. Вимушені стояти та сидіти на кортках. На день видають баклажку води на десятки людей. Їжа не кожен день. Туалет раз на добу. Прогулок на відкритому повітрі не передбачено. Все це супроводжується багаточасовими допитами, тортурами, погрозами страти та примушенню до співпраці. Кому пощастило, по закінченню 36 діб відпускають, попередньо змушуючи підписувати якісь папери. Які саме точно свідки вказати не можуть, але допускають що «про співпрацю». Масові випадки зникнення людей після допитів. Свідки припускають, що «пліткують» про переведення до іншої, більш жорсткої тюрми (можливо в Донецьку «Ізоляцію»).
Можна стверджувати, що це фактично справжній концентраційний табір 21 сторіччя, створений росією в центрі Європи.

То ж, шановні журналісти – сподіваємось на вас. У вас в руках є місцеперебування. Є фактаж. Свідків, хто зголосився поговорити ми вже передали деяким виданням, але вони відмовляються більше аніж на одну розмову. Ми готові сприяти цілком або врятувати наших людей. Але без вас ми самі не зможемо.

Довідково: Загальна площа колонії – 14,3.кв.м, у тому числі: житлова зона – 7 тис. м. кв.

Андрющенко Time

Джерело