Головна Інтерв'ю АЗОВ 2022

Це був майже кінець: “Азовець” Арсеній Федосюк про оборону “Азовсталі”, російський полон, Оленівку

Арсеній Федосюк, сержант бригади “Азов”, 30 років. Народився у Білій Церкві. https://www.instagram.com/arsen.process/

Арсеній – активний учасник Революції Гідності у Києві, під час якої був поранений “Беркутом”. У 2014 році закінчив історичний факультет Києво-Могилянської Академії (спеціалізація: Балкани), після чого вирушив добровольцем на війну з росією. Він брав участь у боях за Іловайськ, Широкине, Мар’їнку та Павлопіль. Тримав оборону Світлодарської дуги у 2019 році.

У 2022 році брав участь в обороні Маріуполя, під час якої отримав поранення. З 18 травня по 31 грудня 2022 перебував у російському полоні. Перші 4 місяці провів у Оленівці, 3 останні місяці – у Таганрозі. Після звільнення проходив в Ізраїлі лікування та реабілітацію у зв’язку з отриманими у полоні травмами.

Вільно володіє англійською. Представляє інтереси “Азова” та азовських військовополонених на міжнародному рівні. В рамках адвокаційно-просвітницької кампанії відвідав американський Конгрес, великі правозахисні організації США, офіси Atlantic Council та Helsinki Commission. Виступав у Стенфордському університеті разом із Френсісом Фукуямою. Планує далі продовжувати службу в “Азові” до перемоги України.

Янина Соколова

Джерело

попередня статтяНе шукайте супергероїв за кордоном, вони серед нас. У Києві презентували книгу “Очі Маріуполя”
наступна стаття15 мільйонів для Азову — унікальний збір, який спрацював