Головна Азовсталь

Червоний Хрест заявив, що не оприлюднюватиме імена захисників “Азовсталі”: сім’ї можуть надіслати запит

Лілія Рагуцька | OBOZREVATEL

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста заявили, що не оприлюднюватимуть інформацію про кількість виведених з “Азовсталі” українських військовослужбовців. Також не озвучуватимуть на загал персональні дані українських воїнів, які є у розпорядженні організації.

Родичі полонених можуть звертатися за інформацією про своїх близьких до Червоного Хреста. Організація дбатиме про те, аби з полоненими українцями нормально обходилися та щоб вони не зникли безслідно. Про це у коментарі “Укрінформу” повідомила представниця Міжнародного комітету Червоного Хреста Мірелла Ходейб.

Вона зазначила: персональні дані українських захисників та кількість військових, які були виведені з “Азовсталі” у Червоному Хресті не розголошуватимуть та списків полонених не публікуватимуть.

“Ця інформація є конфіденційною. Нашим пріоритетом є перевірка умов утримання військовополонених та поводження з ними, запобігання зникненню та підтримка їхнього зв’язку із родинами. Але ми не публікуватимемо списки чи імена людей, яких ми відвідували, або тих, кого ми відвідаємо в майбутньому”, – повідомила представниця МКЧХ.

На її думку, те, що “Червоний Хрест” проводить реєстрацію військовополонених українських воїнів, має допомогти їм “відчувати себе захищеними, принаймні від ризику зникнути безслідно”.

Натомість на звернення родин виведених з “Азовсталі” українських воїнів у МКЧХ обіцяють відповідати.

“Сім’ї, які шукають інформацію про зниклих безвісти родичів, можуть зв’язатися з Центральним агентством розшуку МКЧХ електронною поштою ctabureau@icrc.org, а також за телефонами +41 22 730 3600 або +380 800 300 155“, – сказала Ходейб.

Нагадаємо, у березні у складі Центрального агентства розшуку МКЧХ було створено окреме бюро, яке займається виключно питаннями “міжнародного збройного конфлікту в Україні”, що, за словами Мірелли Ходейб, розширює оперативні можливості з підтримки членів родин тих, хто був розлучений із рідними, позбавлений волі чи загинув.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що після понад 80-денної оборони Маріуполя захисники міста за наказом командування 16 травня склали зброю і вийшли з території “Азовсталі”. Їх було вивезено на окуповані Росією території.

Після цього у РФ заявили про повне захоплення “Азовсталі”, а в Україні сподіваються на обмін захисників нашої держави.

OBOZREVATEL

Джерело

попередня статтяМерія Маріуполя поіменно показала зрадників з ОПЗЖ
наступна статтяАзовсталь: о гибели брата узнала из инстаграмма – сестра защитника Мариуполя