Головна Азовсталь

Буданов розкрив подробиці вертолітних місій із постачання захисників Маріуполя

Кирило Буданов (скриншот з відео Sky News)

Євген Пилипенко | Ліга.НОВИНИ

Поки захисники обложеного окупантами Маріуполя тримали оборону, екіпажі вертольотів Мі-8 іноді робили місії з поповнення запасів для бійців на Азовсталі: зазвичай вилітало дві машини, а один раз – чотири, розповів The War Zone глава Головного управління розвідки Кирило Буданов.

Вертольотам доводилося долати щільну оборону російської ППО та ворожої авіації, спецоперації планувала та проводила військова розвідка.

Загалом було сім бойових вильотів, зазначив Буданов. Він не повідомив, коли вони відбулися. З 16 гелікоптерів два були збиті ворогом, і ще один гелікоптер було знищено, коли він прибув для евакуації до одного зі збитих раніше попередників.

“Всі постачання відбулися успішно”, – сказав Буданов про вильоти, крім п’ятої та сьомої місій.

Мі-8 забезпечили війська на Азовсталі зброєю, боєприпасами, медикаментами, продовольством та додатково перекинули туди 72 бійці з полку “Азов”.

Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексій Громов повідомив, що українські військові “неодноразово доставляли до Маріуполя боєприпаси, зв’язок та медикаменти”. Але це постачання, за його словами, “було можливе лише до того, як поширилася інформація про таку допомогу”.

В результаті противник вжив заходів щодо посилення ППО, що ускладнило проведення таких дій і призвело до втрат особового складу та гелікоптерів, які евакуювали поранених, додав він.

Підсумок операції з оборони Маріуполя і потім Азовсталі, за даними Пентагону: бійці змогли скувати до 12 російських БТГр, які Кремль інакше міг би залучити в іншому місці фронту. Без вертолітних місій, ймовірно, облога закінчилася раніше, підсумували у виданні.

Ліга.НОВИНИ

Джерело

попередня статтяМаріуполь. Державне мародерство росіі.
наступна стаття«Я живу в пеклі»: мама полку «Азов»