Білосніжні дюни і кришталева вода: «Світ навиворіт» покаже вражаючі кадри найнезвичнішої пустелі в світі

«Рюкзак виживання», американські гірки і мохіто від Дмитра Комарова у серці бразильської пустелі — дивіться сьогодні у новому випуску «Світу навиворіт»

Відомий український мандрівник Дмитро Комаров продовжує досліджувати неймовірну Бразилію. У новому випуску програми «Світ навиворіт», який вийде в ефірі «1+1» уже сьогодні, 25 вересня, глядач відправиться в унікальну пустелю, схожої на яку немає на всій планеті.

Після того, як Дмитро Комаров побував у диких джунглях і показав первісні традиції ізольованого племені Яномамі, «Світ навиворіт» переміщається на північ Бразилії в одне з найзагадковіших місць на планеті — пустелю Національного парку Ленсойс-Мараньєнсіс.

З висоти пташиного польоту команда тревел-шоу зняла приголомшливі кадри — на території національного парку Ленсойс-Мараньєнсіс до самого горизонту видніються тисячі дюн з білого піску, кожна з яких ніби відкидає тінь. Це і є особливість, яка робить пустелю єдиною в своєму роді — між піщаними дюнами природа розташувала сотні озер з кришталевою бірюзовою і блакитною водою. Вона займає більше тисячі квадратних кілометрів, а в блакитних лагунах водиться риба, краби і різна живність.

У самому центрі пустелі розташувалося невелике відрізане від цивілізованого світу селище, де живе всього 19 сімей. Побачити його можна тільки з гелікоптеру, а дістатися – пішки через всю пустелю. Щоб подивитися на куточок життя серед вічних дюн, Дмитро Комаров ризикне і відправиться в пішу експедицію під палючим тропічним сонцем.

«Втома від сонця дає про себе знати. Пити дуже хочеться. Відстані в пустелі дуже оманливі. Можна щось побачити і думати, що це вже близько. Але насправді йти до мети доводиться дуже довго. А смерть в пустелі підступна і наступає непомітно», — коментує ведучий.

В пустелі Дмитро Комаров поділиться власними правилами, як вижити в екстремальних природних умовах. А також ексклюзивно покаже глядачеві свій особистий «рюкзак виживання». Ведучий розповість, що обов’язково бере з собою в подорожі і як звичні речі можуть врятувати життя людині.

Дмитро Комаров з перших вуст дізнається, що мотивує людей залишатися жити в вічних пісках, чому дома в селі «подорожують» разом з дюнами і як влаштований побут бразильців, у яких немає Фейсбуку, адреси та прописки в паспорті. Жителі ізольованою села здивують українських мандрівників жорстокими обрядами, які вони проводять з сільськими тваринами.

А також унікальна професія пустельних рибалок, американські гірки в пустелі і мохіто від Комарова — дивіться у новому випуску програми «Світ навиворіт» на 1+1 вже сьогодні, о 22.45.