ЛІДІЯ ТАРАН – ГОЛОВНА ФЕЯ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

211

Сьогодні без цієї харизматичної і талановитої ведучої важко уявити українське телебачення. Їй довіряють мільйони глядачів. Уже 10 років Лідія Таран – обличчя каналу 1+1. Ведуча новин ТСН, куратор великого благодійного проекту Здійсни мрію, розповіла про життя, яке розпочинається після вимкнення камер. У цій розмові Лідія Таран, в першу чергу, любляча мама і донька, благодійниця, яка здійснює дитячі мрії.

— Лідіє, ми звикли бачити Вас у серйозному амплуа ведучої вечірнього випуску ТСН. Яке Ваше життя по за ефіром?

Зараз більшість часу по за ефіром у мене займає виховання донечки Василини і благодійний проект «Здійсни мрію». Але намагаюсь займатися плануванням, тому знаходжу час і на спорт і на хобі. У моєму графіку є заняття йогою, плавання, уроки французької.

— Ви майже не розповідаєте про своє особисте життя. Яке воно у зіркової ведучої?

Моє особисте життя складається саме собою. Я ніколи не присвячувала багато уваги пошукам хлопця, чоловіка, другої половинки. Я завжди була сконцентрована на роботі і кар’єрі. Якби у мене була мета налагодити сімейне життя, я б це зробила уже багато років тому.

— Який чоловік може підкорити Ваше серце?

-Я точно не зможу побудувати стосунки з ревнивим чоловіком, який вважатиме жінку своєю власністю. Чоловік, який буде поруч зі мною має біти впевненим у собі і дуже цілеспрямованим. Аби він міг реалізувати себе у професійному плані. А от зовнішність для мене не головна.

— Чим займається Ваша донечка Василина? Вона мріє зіркою?

У нас, слава Богу, немає культу зірковості. Василина розуміє, що у мами є робота. І ця робота така ж, як і у її однокласників. На телебаченні Василина вже частий гість. Торік вона брала участь у шоу «Розсміши коміка» і вже традиційно вона співведуча благодійного марафону «Здійсни мрію» у Сніданку з 1+1». А коли у проекті відбуваються якість події і я не можу їх відвідати через ефіри – Василина тут як тут. Навіть мою чарівну паличку – символ проекту — забирає.

— Які Ваші правила виховання дитини?

— У нашому дитинстві було дуже багато обмежень – ми не могли собі дозволити елементарних дитячих радощів. От тому зараз так багато батьків балують дітей. Ця проблема присутня і у нас з Василинкою. я навіть неусвідомлено роблю для неї більше ніж потрібно, хоча розумію, що донька має більше робити і досягати сама. Аби вона розуміла, що крім дітей, яких привозять в школу на машині, є багато дітей, які на трамваї виїжджають о 7 ранку з іншого кутка міста, аби дістатися на навчання, є діти у яких немає зимового одягу. І у Василинки поступово відбувається таке переосмислення — вона почала більше цінувати те, що у неї є. Але бабуся, моя мама Марія Гаврилівна, балує Василину. Варто лише залишити їх наодинці, як донька одразу забуває, як це, самостійно готувати бутерброд чи робити домашнє завдання.

— А про що мріє Ваша донечка Василина знаєте?

— Я постійно цікавлюся мріями Василини. Вона часто зі мною, коли ми здійснюємо мрії підопічних проекту. Коли Василина бачить цих дітей, їхні історії, у неї трансформується ставлення до мрій. Раніше вона хотіла помандрувати світом у трейлері, тепер розуміє що це, скоріше, бажання. Звісно, якійсь прості її бажання, я в силі реалізувати, але, подарунки не повинні сипатись з неба. Василина розуміє – аби щось отримати, потрібно старатися. Здебільшого вона мріє подорожувати, а що стосується бажань – вона невимоглива.

— А які у Вас стосунки з мамою?

— Мама – головний приклад для мене. Вона не тільки дуже розумна, мудра жінка – має сорокарічний досвід в журналістиці. Вона ще й дуже гарна! Її гордість – товстелезна коса. Я такої більше ні у кого не бачила! На минулий день народження ми з братом влаштували для неї професійну фотосесію у студії – мама почувалася, як професійна модель! Так от, всі, хто не знає маму особисто і бачив лише ці фото не можуть повірити, що її коса справжня.

— Ваш благодійний проект «Здійсни мрію» набирає обертів і все частіше з’являється у стрічці новин. Розкажіть про нього більше.

— Проект Здійсни мрію – це моє натхнення. У нього закохана не тільки я, а й моя донечка Василина. Ми не планували робити великий проект. Але у 2016 році у Всесвітній день бажань ми з колегами поїхали провідати діток в Охматдит і розпитати їх про мрії. Ми почули десятки фантастичних історій і вже не змогли просто поїхати і забути. З цього і почався «Здійсни мрію». За цей час ми здійснили сотні грандіозних мрій! Звісно, іноді це на так легко, як здається. Але я отримую надзвичайне задоволення, коли нам вдається реально круто щось зробити, круто здійснити мрію.

— Що найскладніше у цій роботі?

— Складно зрозуміти, яка буде реакція дитини на момент здійснення мрії. Складно організувати багато людей навколо однієї дитини. Це дуже важливо і для нашої команди і для глядачів, які будуть дивитися сюжет в ТСН про здійснення мрії. Ви ж розумієте, що по замовленню ніхто не посміхається, не плаче, особливо важкохворі діти. В них реакції зовсім невимушені. До прикладу, наша підопічна Поліна Палійчук, яка у мріяла отримати роль у популярному серіалі «Школа».  Дівчинка була так вражена, що потрапила на знімальний майданчик, що дуже сильно розплакалася. І як ти покажеш це в кадрі? Як пояснити глядачу, що дитина, яка в кадрі плаче, насправді надзвичайно щаслива в цей момент. Тому в цьому проекті ми працюємо одночасно і журналістами, і психологами, і феями

— Які плани у проекті?

— За час існування він став набагато масштабнішим – ми постійно здійснюємо мрії, їздимо в тур Україною, а ще – проводимо амбітний арт-марафон #МояДитячаМрія, який має на меті зібрати 100 000 малюнків дитячих мрій і надихнути мріяти кожну дитину в Україні. Ця благодійна історія в мене займає порівну часу із «ТСН»-ом. Сподіваюсь, невдовзі настане той час, що про мене казатимуть: «Дивись, це тьотя, яка здійснює мрії, а не тільки тьотя, яка веде ТСН» (сміється).

— А про що ви мріяли в дитинстві?

— Коли розпочинвася проект Здійсни мрію, довго намагалась пригадати, про що ж я мріяла сама, коли була маленькою. Але так і не пригадала. Та влітку ми з Українською Маркетинговою Групою провели перше унікальне дослідження «Про що мріють українські діти?». Воно вразило і підтвердило мої хвилювання. Діти в Україні не вміють мріяти! Лише 5% мають безмежні мрії, ті, які спонукають до розвитку, відкриттів, а інші 95% — мають лише бажання, здебільшого, матеріальні! 38% батьків навіть не здогадуються, про що мріють їхні діти… Навіть коли соціологи проводили дослідження, спілкувалися з родинами, ми ще раз впевнилися, що батьки не підтримують дітей. Хлопчик з ентузіазмом розповідав, що мріє поїхати в Китай, побачити панд. Але мама зупинила його і сказала: «Який Китай?! Ми влітку в Затоку їдемо, мрій про Затоку!». Тоді я зрозуміла, що і сама була в тих 95%, які мали матеріальні бажання. Ба більше, у моєму дитинстві мріяти було не модно і навіть соромно. Пам’ятаєте: «Розмріявся, злазь з рожевих хмар!»? Так от це єдине, що асоціювалося у мого покоління з словом «мріяти». Тепер я розумію – що мрії – це рушійна сила, яка допомагає дітям боротися з хворобами, стимулює навчатися, займатися творчістю. Мріяти – це круто! Зараз ми намагаємось змінити ставлення суспільства до мрій і показати, що мріяти – модно! І навіть найзаповітніша мрія – досяжна! Зустріч з Роналдо, листування з Джорданом, поїздка в Діснейленд – коли ми показуємо в ТСН сюжети про такі мрії, у сотень і тисяч дітей з’являється віра, — якщо дуже-дуже мріяти і прагнути до мрії – все обов’язково здійсниться.

— Уже 20 років Ви працюєте на телебаченні. Який головний принцип успішної кар’єрі?

— У мене є головне правило, яке допомагає відкривати будь-які двері:
для успіху потрібно активізувати всю свою працездатність, здорову настирливість і авантюрність.

Оперативная полиграфия на Оболони